Гумористи б позаздрили сюжету, який оприлюднила обласна організація «Батьківщини».

Курйозний трафунок, за їхніми даними, трапився в Підгаєцьому районі, де першим номером в бюлетенях до райради хотіли фігурувати Партія регіонів та «Батьківщина».

Що з того вийшло – описують представники останніх.

Зранку 29 вересня керівник Підгаєцької районної організації «Батьківщина» Баран Ірина з папками необхідних документів прийшли до районної ТВК, щоб зареєструвати кандидатів у депутати до Підгаєцької районної ради. В приміщенні ТВК вже сиділи представники Партії регіонів, які побачивши політичних опонентів, почали поспіхом передавати файли з документами секретарю ТВК (яка, до речі, є представником від ПР).

Партійці «Батьківщини» тим часом спокійно чекали своїх черги на реєстрацію. Але спокій увірвався, коли Ірина Баран побачила так звані документи, а точніше чисті листи паперу в файлах без жодних зауважень від представників партії влади приймала секретар ТВК. Замість заяви, автобіографії, декларації та копій паспорту у окремих файлах кандидатів було від руки написано прізвище та ініціали кандидата від ПР. Партійці «Батьківщини» в той же час викликали голову ТВК та звернулись до регіоналів та секретаря ТВК за поясненнями. Згідно Закону про вибори до місцевих органів влади, стаття 40, без відповідного переліку документів ТВК не має права реєструвати кандидата, не залежно, яка політична сила висуває його на виборах, в іншому випадку партійна організація повинна належно укомплектувати документацію і лише тоді звертатися для реєстрації в ТВК.

Зрозумівши, що голова ТВК на стороні Закону, а повноважень секретаря ТВК недостатньо для незаконної реєстрації документів, регіонали викликали підмогу. Увірвавшись у кабінет районної ТВК, голова Підгаєцької районної адміністрації, який очолює список кандидатів Партії регіонів в районі, почав вимагати у голови ТВК «не піднімати криків», зареєструвати регіоналів під номером один, бо вони до ТВК прийшли першими. Коли голові почали пояснювати, що наявним є порушення Закону в його вимогах, та зачитувати статті Закону про вибори, про які він очевидно вперше чув, пан голова зніяковіло розвернувся та пішов геть.

Зрозумівши, що в цьому разі порушень Закону на користь регіоналів не буде, представники згаданої партії вибігли в коридор та просто на колінах почали дописувати заяви, автобіографії та інші необхідні документи від імені кандидатів, яких хочуть висунути. Тим часом голова районної «Батьківщини» Ірина Баран попросила зареєструвати її список, з заздалегідь укомплектованими, необхідними для реєстрації кандидатів документами, але та ж таки секретар ТВК почала відтягувати час. По три рази перевіривши і перечитавши кожну заяву, кожен документ представниця регіоналів не знайшла до чого придертися і просто сказала, що ви змушені почекати поки зареєструється Партія регіонів і поки вони не заповнять всі документи нікого реєструвати не будуть. Суперечка тривала декілька годин поки не виявилося, що окрім вище наведених порушень, серед присутніх представників від привладної партї немає голови районної партійної організації ПР чи навіть доручення від голови, без якого політичну силу узагалі ТВК немає права реєструвати.

В результаті голова районної ТВК зареєструвала списки Підгаєцької районної партійної організації ВО «Батьківщина», а регіонали до вечора дивували представників ТВК та всі Підгайці незнанням та порушеннями Закону.

Ось такий цирк.