Як стало відомо “За Збручем”, у травні близька до Банкової соціологічна контора заміряла градус політичної напруги в розрізі областей. Основною ціллю було прозондувати ставлення населення до референдуму по Конституції.

Обласна рада дозволяє користуватися надрами не всімУ західних областях, крім того, “заміряли” рейтинги партій на можливих перевиборах до місцевих рад. Зокрема, соціологи Банкової вивчали, що буде, якщо провести позачергові вибори Тернопільської обласної ради.

Результати опитування засмутили замовників. За даними соціологів, в облраду потрапляє тільки опозиційна “трійка” – “Свобода”, УДАР та “Батьківщина”. Партія Регіонів не долає навіть 3% бар’єру, а порівняно з виборами до Верховної Ради рейтинг “регіоналів” впав утричі.

У “Свободи” рейтинг 32%, в Удару – 17%, 14% – у “Батьківщини”. Показники інших партій у межах мінімально можливої статистичної позначки.

Понад 30% опитаних не визначилися або не мають бажання брати участь у виборах.

Нагадаємо, що згідно закону, вибори до обласної та міських рад відбуваються за змішаною системою. Половину депутатів обирають за партійними списками, половину – в одномандатних округах.