Празник Пресвятої Євхаристії, чи як його ще називають – Божого Тіла, цього року припадає на 14 червня. За церковним календарем свято відзначають у наступний четвер після Неділі Всіх Святих, – повідомляє ІНТБ.
Сама назва празника містить у собі його зміст, розповідає прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин. Адже Свята Євхаристія – це прийом тіла і крові Ісуса Христа. Про це таїнство йдеться у Святому Письмі.
– “Хто не їстиме мого тіла і не питиме моєї крові – не матиме життя в собі. Хто їсть моє тіло, п’є мою кров – не має спраги ніколи”. Отже, ми говоримо про Святу Євхаристію як про ту вічну поживу, яку Бог дає кожній людині, щоб вона не померла. Тобто ми говоримо, щоб не загинула, в першу чергу, смертю духовною. Адже якщо Бог є, якщо Бог є в собі, тому що Він є Духом, якщо є Він в нас уприсутнений, – значить ми є людьми духовними, і ми оживаємо Його благодаттю, – пояснює Отець Олег Харишин.
Хоча свято припадає на четвер, а відзначають його протягом всього тижня, основні урочистості церква перенесла на вихідний, неділю. В цей день в храмах не лише причащаються, а й освячують віночки, символ життя вічного. Після Літургії обходять процесією навколо храму.
– Освячені віночки служать для того, що люди переважно ставлять їх у своєму домі як оберіг. Тобто благословенну річ – ті квіти, зілля – ставлять біля ікон, біля образів, щоб вони просто були у вашому домі як пригадування про те, що відбувся празник Пресвятої євхаристії і що ми кожного дня маємо належним чином дійсно віддавати шану Богові у Святому причасті, – каже отець Олег.
Основне, що має зробити християнин у свято Божого Тіла, – прийти у храм, запевняють священнослужителі. Там – прийняти покаяння та Святе причастя.