Вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій у суботу, 27 листопада.

Щодо проведення заходів, присвячених 78 роковинам трагедії, голова облради Олексій Кайда підписав розпорядження, відповідно до якого

27 листопада о 16.00. год. оголошено хвилину мовчання. На території області цього дня мають бути приспущені Державні Прапори України та обмежено проведення розважальних заходів, повідомляє сайт обласної ради.

Також цього дня керівникам органів місцевого самоврядування доручено організувати акцію «засвіти свічку».

Розпорядженням доручено провести покладання траурних вінків і композицій із житніх та пшеничних колосків до пам’ятників та пам’ятних знаків жертв Голодомору.

Передбачено організувати постійно діючі експозиції, виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, які відображають події, пов’язані з геноцидом Українського народу, сформувати та оновити відповідні музейні зібрання в музеях.

«Рекомендувати управлінню освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації розглянути питання щодо поглибленого вивчення в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах причин та наслідків Голодомору в Україні», – ідеться у розпорядженні за підписом Кайди. – «Організувати серед школярів, студентів обласний конкурс науково-пошукових робіт «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає». Рекомендувати керівникам вищих навчальних закладів, які перебувають у спільній власності територіальних громад міст, селищ та сіл Тернопільської області забезпечити проведення уроків пам’яті, тематичних лекцій, виховних годин, науково-практичних конференцій присвячених висвітленню подій, що відбулися під час Голодомору. Організувати зустріч осіб, що пережили Голодомор 1932-1933 років, із студентською молоддю. Провести конкурси на створення кращого твору літератури, твору образотворчого мистецтва, музичного твору на вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу. На черговому засіданні обласної видавничої ради розглянути питання щодо видання, перевидання та розповсюдження наукових, науково-популярних, художньо-публіцистичних праць, збірок документів та матеріалів про Голодомор 1932-1933 років в Україні».