Впроваджені зміни до порядку розгляду електронних петицій пришвидшать їхній розгляд фахівцями, а, отже, і вирішення проблеми. Це також не дозволить заблокувати систему електронних петицій зловмисникам. Про це повідомила начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Катерина Калуш з приводу нещодавно оприлюдненої інформації у медіа про нібито запроваджену «цензуру».

«Ми вдосконалюємо систему розгляду електронних петицій, коли проблема, яка висвітлена у петиції, потрапляє безпосередньо до фахівців, які можуть її вирішити. Адже міський голова не може бути експертом в усіх сферах і його завдання полягає у тому, щоб зібрати відповідних експертів. Саме ці експерти консультують з вузьких профільних питань. Інколи, як показує досвід, проблему можна вирішити всього лиш одним телефонним дзвінком і немає необхідності проводити її через всю систему електронних петицій та втрачати час», – каже Катерина Калуш.

Окрім того, нова система розгляду передбачає захист від «спаму». Наприклад, чимало зловмисників блокують систему, подаючи надмірну кількість запитів, які не вирішуються на рівні місцевого органу самоврядування, або ж є абсурдними.

«Наведу приклад «інформаційного спаму». Остання із реальних петицій, які надійшли до міської ради, це пропозиція легалізувати медичну коноплю в Україні, пояснюючи це позитивним досвідом Нідерландів, де збирають 520 млн.$ податків. Оприлюднення такої петиції суперечить нормам законів, нормам моралі. Будь-яка демократія і свобода має свої межі, коли йдеться про захист суспільного ладу, – додає Катерина Калуш. – Надіюся на професійність тернопільських журналістів у прийнятті будь-яких висновків, а також наголошую, що усі офіційні коментарі вони можуть отримати у міській раді».