Сьогодні у Тернополі відбулися збори депутатів місцевих рад від «Партії регіонів. Захід приурочили річниці інавгурації Віктора Януковича. Хоча у регіоналів Тернопільщини був ще один вагомий привід зібратися – день народження народного депутата Ореста Муца.

З цієї, подвійної нагоди до драмтеатру з’їхалося близько трьох сотень передових регіоналів з усієї області.

Засідання почалося, традиційно, з Державного Гімну та гімну Партії Регіонів, який усі слухали також стоячи. Так само, як вітали появу в залі іменинника Ореста Муца та його колег-нардепів: Ельбруса Тедеєва, Володимира Зубика та Василя Чуднова.

Вів урочисте засідання заступник голови ОДА Петро Гоч. Сам Валентин Хоптян на захід не прийшов, оскільки, як пояснив заступник, захворів. Зате учасників зборів вітала його дружина Надія Хоптян, котра очолює Гусятинську районну раду.

Від імені Хоптяна до присутніх звернувся перший заступник голови ОДА Василь Коломийчук.

У своєму виступі він говорив про те, як нинішня влада, не покладаючи рук, будує «Україну для людей» – про досягнення у різних галузях, не зовсім популярні, але такі необхідні реформи, турботу про народ та стрімке зростання довіри цього самого народу до влади.

– «Україна для людей!» – з цим гаслом йшов на вибори і переміг наш Президент, і це гасло стало девізом його діяльності на посту Глави Держави. Це не гучні слова! Суспільство розуміє і належно оцінює такі дії!, – заявив Коломийчук.

Звичайно, згадав перший заступник голови ОДА про телевізори, тваринницькі комплекси, внутрішні вбиральні у школах та освітлення сіл.

Про складний шлях до тріумфу Партії регіонів на Тернопіллі розповів сам Орест Муц. Він пригадав цікавий момент, як у гірші часи, п’ять років тому, після проведеної ревізії лав партії у ній виявилося аж… 17 реальних членів! Зате зараз, заявив нардеп, обласна організація налічує цілих 18 тисяч твердих партійців. Тож тепер він працює не над кількістю, а над якістю партійних рядів.

– За чотири роки авторитет Партії регіонів зріс в десять разів, – браво звітував Орест Павлович.

Нардеп висловив переконання, що переможна хода Віктора Януковича почалася саме з Тернопільщини. При цьому він не оминув нагоди згадати «незлим тихим словом» «помаранчеву» владу. Щоправда, зазначив, що гордиться тим, що в Тернополі навчався екс-президент Віктор Ющенко.

У своєму виступі Муц відпустив тонкий «комплімент» на адресу колег-нардепів від Тернопільщини, підмітивши, що окрім нього у Верховній Раді немає кому лобіювати інтереси нашої області.

– Коли приймається держбюджет, ми не бачимо інших депутатів Верховної Ради, – сказав він.

Дісталося «помаранчевій» владі й від борця-олімпійця Ельбруса Тедеєва. Він порівняв її з італійською мафією.

– Італьянская мафія захвачівала власть снизу вверх, а «оранжевая» мафія захватіла власть сверху книзу, – пояснив російською нардеп-спортсмен.

Завершилося засідання урочистим врученням партійних квитків новоспеченим регіоналам, як у кращі часи. Серед щасливчиків, котрі отримали «корочки» з рук самого Ореста Муца, були переважно голови районних рад та їхні заступники. У тому числі – колишні щирі «нашоукраїнці» (як от голова Шумської райради Віталій Грушко) та «бютівці» (Олександр Блажійчук з Лановець).

Після урочистої частини усіх запросили на не менш урочистий фуршет, як годиться, з ікрою та шампанським. Свято, все ж таки, подвійне…