генеральний план ТернополяСьогодні у Тернополі презентували результати всеукраїнського моніторингу доступності для громадян генеральних планів міст України. За словами голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка, підсумки – невтішні.

– Ми надіслали 196 запитів. У них ми просили міські ради надати нам копії картографічних складових генеральних планів. Не всі міські ради відповіли. Ми надсилали запити у всі міські центри із населенням понад 25 тисяч мешканців України. Відповіли нам лише 160 міських рад, 35 – не надали жодної відповіді, – зауважив фахівець.

Як стверджують дослідники, Тернопільська міська рада теж відмовила у наданні подібної інформації.

– Лише 5 міст надали копії основних креслень. Тут немає міст Тернопільської області. Це Моршин, Калуш, Южноукраїнськ, Щьолкіне і Хмельник. 11 міст повідомили, що доступ до генеральних планів обмежено грифом «таємно». Серед цих міст був і Тернопіль. Очевидно, зараз цей гриф замінено грифом «для службового користування». Але на час надсилання запиту був гриф «таємно», додав Володимир Щербаченко.

Натомість  головний спеціаліст управління стратегічного розвитку міста Уляна Андрійчук спростувала таку інформацію.

– Я не знаю просто, коли саме був запит на це все. І, можливо, вони дали інформацію за минулий генплан, який ще за часів Союзу був взагалі засекречений. Наразі він є доступний і відкритий для громадських обговорень. У минулому році перед його затвердженням були проведені громадські слухання і обговорення, – розповіла Уляна Андрійчук.

Додамо також, що даний моніторинг тривав протягом трьох останніх років За цей час понад вісім сотень міських та селищних рад відмовили у доступі до подібної інформації. У більшості випадків вона помічена грифом «таємно» або «для службового користування».