Ситуація із захворюваністю на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині, незважаючи на похолодання, не перевищує епідемічного порогу. Про це повідомив начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Буртняк.

Між тим, за його словами, епідемії грипу цієї зими не уникнути. Адже, згідно прогнозів Всесвітньої Організації охорони здоров’я та висновків вітчизняних фахівців, в Україні у листопаді-грудні слід очікувати поширення сезонних вірусів грипу типу А, В, а також пандемічного Н1N1 – так званого, «свинячого грипу».

Головний лікар області запевнив, що Тернопільщина до епідемії готова.

Михайло Буртняк: «В області є достатня кількість противірусного препарату «Таміфлю» – 2700 упаковок. Це достатньо для нашої області, навіть якщо буде підйом захворюваності на грип. Проведені у готовність усі інфекційні відділення, в яких розгорнуто 326 ліжок для дорослих та 278 – для дітей. Ми маємо плани по перепрофілюванню ще 680 ліжок для дорослих і 215 – для дітей, якщо буде спалах захворюваності».

Михайло Буртняк наголосив на важливості дотримання теплового та дезинфекційного режиму в дитячих садочках і школах, а також у місцях масового перебування людей. Мешканців області він закликає вести здоровий спосіб життя, дотримуватись правил захисту від вірусних респіраторних інфекцій, пише сайт ІНТБ