У Кременці Тернопільської області демонтували пам’ятники радянському письменнику-пропагандисту Максиму Горькому та радянським солдатам-окупантам.

Про це повідомляють Тернопільські події з посиланням на проєкт “Декомунізація України”.

Максим Горький був відомим українофобом, який забороняв перекладати свої твори українською мовою та підтримував вбивцю Симона Петлюри.

Також у місті демонтували скульптуру радянських солдатів на меморіалі неподалік колегіуму єзуїтів на центральній вулиці міста. Історик з Тернополя Олег Гаврилюк раніше зазначав, що під цим меморіалом можуть бути могили загиблих воїнів Другої світової війни. Ймовірно їх перенесуть на кладовище.

«Окупація Кременця тривала майже три роки. Навесні 1944 року місто було звільнено. Тоді німецькі війська відступили. За різними оцінками, під час боїв за Кременець загинуло до тисячі бійців Червоної Армії. Двісті з них поховано на місці нинішнього меморіалу. Вони поховані в десяти загальних могилах і в одній братській. Імена воїнів відомі. А, власне, сам меморіал на честь полеглих воїнів було відкрито тут через 40 років після цих подій», – каже Олег Гаврилюк.

Разом з тим цей меморіал був у аварійному стані та потребував демонтажу.