Протягом місяця у Тернополі тривав фотоконкурс «З Україною в серці». На ньому свої роботи представили учні тернопільських шкіл, зокрема шкіл-інтернатів міста, в яких виховуються діти з вадами опорно-рухового апарату та з вадами слуху. Після непростих роздумів, журі все ж визначило переможців, повідомляє TV-4.

Фотоконкурс «З Україною в серці» Тернопільська міська станція юних техніків провела вперше і присвятила його пам’яті засновника Товариства творчої молоді «Відродження» та громадської організації «Сова» Констянтина Коби. Конкурс провели у двох вікових категоріях – від дванадцяти до п’ятнадцяти років та від п’ятнадцяти до двадцяти одного року. За жанрами фотороботи не розділяли.

– Сто сорок чотири роботи було представлено на конкурс. Майже всі, дев’яносто дев’ять відсотків, викликали дуже велику цікавість у членів журі – розповів організатор конкурсу Василь Стрижко.

До журі увійшли члени спілки фотохудожників України. Обрати призерів, переможців та власників гран-прі, кажуть, було непросто.

– Роботи переможців взагалі унікальні. Дитина, яка отримала гран-прі у старшій віковій категорії, запрошена бути кандидатом спілки фотохудожників України. Це дитина з вадами слуху, але дуже талановита – прекрасно розбирається в фотографії, прекрасно розбирається в комп’ютерних технологіях, які покращують якість фото, – каже Стрижко.

Головний приз Ілоні Каві дістався за фотороботу «А я хмари розжену». Дівчина сфотографувала себе зі штатива, після чого неабияк попрацювала над світлиною у «Фотошопі». Усіх переможців та призерів нагородили цінними подарунками та грошовими преміями. Оскільки серед кращих виявилося чимало вихованців тернопільських шкіл-інтернатів, зокрема шкіл для слабочуючих дітей і дітей з вадами опорно-рухового апарату, станція юних техніків запланувала для них окремий фотоконкурс. Його мають намір провести вже у квітні цього року.