У селі Дарахів відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО Володимиру Питаку. Розмістили її на загальноосвітній школі, де навчався військовий. Адже для школярів Володимир – взірець патріотизму і мужності.

Володимир любив Україну понад усе. Друзі кликали його «українцем». Ця любов передалася йому від попередніх поколінь. Бабуся Володимира по маминій лінії була зв’язковою УПА, брат батька 45 років був у радянський тюрмах як політичний в’язень, батько – засновник Народного Руху в селі. Тож із початком війни на сході він покинув Америку, де тривалий час був на заробітках.

«Вернувся Володя з Сполучених Штатів Америки, здав квиток, здав зелену карту і поїхав на передову. Був у багатьох гарячих точках. На жаль, серце його обірвалося у тяжких боях під Дебальцево. Але своїм прикладом він надихає цих дітей. Вчить їх любити Україну понад усе» – каже народний депутат України Микола Люшняк.

Шкільні коридори досі пам’ятають, як зростав Володимир. Звичайний парубок, який завжди і на все мав власну думку. Для FJ1A2355нього вчинки були важливішими за слова.

«Володя як пішов служити – половина села могла і не знати, що він служить, бо всі знали, що він в Америці. Коли волонтери привезли перші фотографії – він їх просив передати батькам, що він в Миколаєві, а не в Дебальцево. Вже безпосередньо перед смертю батьки дізналися, де він насправді знаходиться. І люди дізналися» – розповідає директор Дарахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Юлія Сова.

Таблиця на стіні освітнього закладу нагадуватиме школярам, що тут зростав сучасний український герой. Кошти на її встановлення виділив народний депутат України Микола Люшняк. Тапер тут щоранку йдучи до школи зупиняються школярі, щоб молитвою або хвилиною мовчання вшанувати свого односельця.

«Він для нас справжній герой. Покинув Америку, щоб нас захищати» – каже п’ятикласник Володимир.

Також у школі встановили куток пам’яті Володимира Питака, де зберігаються його особисті речі – прапор, який привезли йому волонтери і книги, що навчали героя життю.