Пам’ятник Ангела з хрестом встановили у Чорткові. Його унікальність полягає в тому, що фрагмент кам’яного хреста із розп’яттям, який тримає ангел, датується ще 1848 роком.

Саме тоді, повідомляє прес-служба обласної ради, громада Чорткова звела Хрест на честь  скасування панщини. Протягом багатьох років чортківчани приходили до цього місця, дякували Богу, молилися. За радянських часів Хрест був зруйнований.

За часів незалежності на  місці пам’ятного знаку звели дерев’яний хрест. Аж ось зовсім випадково, під час прокладання тепломережі на території педагогічного училища, виявили залишки спорудженого колись хреста. Саме цей фрагмент із розп’яттям і використав у новій скульптурі київський скульптор Олексій Степанов.

Право відкрити постамент Ангелу з хрестом надали голові обласної ради Олексію Кайді та директору педагогічного училища Роману Пахолку.

– Впевнений, що перед цим постаментом молитимуться та набиратимуться духовної мудрості і студенти, і викладачі, і мешканці міста, – зазначив голова обласної ради Олексій Кайда, вітаючи чортківчан із відкриттям пам’ятника.

Священики традиційних українських церков освятили постамент.