.

12 червня у древніх Бережанах відбувся фестиваль Бережанського замку. Цьогоріч свято було приурочене 10-літтю Державного історико-архітектурного заповідника (ДІАЗ) у м. Бережани та 10-літтю співпраці тернопільського райцентру з польським містом Ключборк, пише газета “Номер один”.

.

Гості свята ще при вході до середньовічних руїн замку мали змогу послухати виступ кобзаря, а вже у ході урочистостей – бандуриста-віртуоза, народного артиста України Дмитра Губ’яка. Літературні гурмани оцінили презентацію книжки «Легенди Бережанського замку». Поки тривали останні приготування до відкриття, а також між перервами найцікавіших шоу дорослі і діти грали в шахи та шашки. Особливо цікаво було спостерігати за грою з різьблених фігур в українському стилі. Склалось враження, що в замку відродилося життя.

Як зазначали організатори, фестиваль має за мету підтримати народні мистецтва і промисли Бережанщини, сприяти розвитку культурного сектору, формувати українську еліту. Щодо останньої, то на свято завітали кілька не останніх осіб як Тернопільського краю, так і постаті загальноукраїнського рівня. З відомих в області людей помічені були керівники «Української справи» Олег Вітвіцький та відомий у краї націоналіст Євген Філь, а також голови двох обласних організацій політичних партій – Руслан Кулик («Українська платформа») та Петро Мандзій («Наша Україна»), а також голова політради «Нашої України», колишній керівник СБУ Валентин Наливайченко. Останній від імені організаторів свята отримав футболку з логотипом Бережанського замку та книгу «Легенди Бережанського замку».

Що ж до самого свята, то молоді найбільше сподобались лицарські бої, майстер-класи з середньовічних танців. Жінки зачаровано слухали концерт поблизу замку, де виступали місцеві юні таланти, а чоловіки намагались підкорити стовпа з гостинцями. І слід віддати належне, ще є моцні хлопці в Бережанах! Не один зняв зі стовпа пляшчину, ковбасу чи пачку цукерок. Приємно відзначити і те, що на Бережанщині є чимало умільців з ковальства, різьби по дереву, гончарства. Їхні вироби радували око. Незважаючи на складнощі фінансово характеру (про відсутність коштів для відбудови говорила кожна цеглина), ентузіасти зуміли створити святкову атмосферу. Цьому сприяла і музика середньовіччя, героїчний епос, літературний перфоманс, театр вогню і тіней тощо. А чого лишень варті кулінарні шедеври…