Оновлений Збаразький замковий палац відкрили для огляду туристів. Реставрація тривала два роки. Нині роботи продовжуються. Проте побачити палац зі середини вже можуть всі охочі.

Збараж, замок, реконструкція, туризмУпродовж двох років у палаці Збаразького замку відремонтували половину залів. На відновлювальні роботи витратили понад два мільйони гривень.

«В цьому році ми плануємо завершити реставрацію подвір’я та вестибюлю. Розписуються холи першого і другого поверху під мармур. Також йде реконструкція паливної. Також відбувається одновлення оборонних мурів. Зараз ми не можемо точно сказати скільки коштів потрібно для завершення всіх робіт. Оскільки замок – це не тільки палац. Замок – це оборонні мури, лінія оборони. Та документація по кошторису, яка була зроблена декілька років тому, зараз потребує коригування, після того зможемо говорити про конкретні суми», – розповідає директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура.

Архітектор Юрій Вербовецький розповідає, що Збаразький замок був настільки зруйнований за Радянських часів, що під час реставрації доводилося вивчати різні історичні документи, щоб відтворити оригінальність пам’ятки.

«Нам доводилося по архівах шукати різні історичні документи, щоб ми змогли дізнатися, як максимально правдиво провести оновлювальні роботи. Відомо, що у замковому палаці жили вельможі, які любили показувати свої ошатні помешкання визначним гостям. Для цього з кімнати в кімнату були двері. Всі речі у кімнатах палацу були дуже красивими. Ми намагалися відтворити їх максимально до історичної реальності», – додає Юрій Вербовецький.

До кімнат замку вже завезли картини, меблі, зброю, яку знайшли у казематах замку. Роботи з реставрації історичної споруди в середині тривали два роки. Залишилося відновити фасад  і подвір’я замку.