Спати у вишиваній нічній сорочці вирішив голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк. У такий спосіб він має намір позбуватися негативу.

Пополотняну нічну сорочку керманич області уже замовив у майстрині-вишивальниці, яка вишиє йому аналогічну сорочку до тієї, які він побачив в колекції Віри Матковської.

– Вирішив спробувати собі, чим ці сорочки приваблювали наших предків, – пояснив своє рішення Цимбалюк на виставці вишивок, яка проходила в рамках фольклорно-мистецького свята «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». – Сама вишивка носить певний позитив, а цілий день набираєш негатив, то на вечір це буде своєрідне моральне і фізичне очищення.

Він також повідомив про наміри створити у Тернополі музей борщівської вишиванки на базі приватної колекції Віри Матковської. Загалом у її колекції – понад 100 давніх борщівських сорочок, яким притаманні чорні кольори та рослинні орнаменти, а також вишивані жупани, плахти, плаття, кожухи.

– Я хочу, щоб це було щось живе, скажімо галерея, де можна поміряти вишиванку, відмалювати собі узор, навчитися на майстер-класі вишивати різними техніками, – зауважила колекціонер.