Одне з головних завдань, яке ставить перед керівниками на місцях Партія регіонів, – реалізація програми «Перше робоче місце для випускників вузів», заявив депутат Тернопільської міськради від ПР Віталій Цимбалюк. Про це він сказав в інтерв’ю Міжнародному агентству інформаційних розслідувань, повідомляє Тернопільська липа.

Цимбалюк висловив жаль з приводу того, що в Тернополі молоді люди часто, не закінчивши вуз, їдуть працювати за кордон.

– А якщо і отримують у результаті диплом, то рідко можуть працевлаштуватися за фахом», – додав він.

За його словами, за кордоном молодь у кращому випадку влаштовується адміністраторами кафе або готелів, а в переважній більшості наші студенти працюють офіціантами.

Як повідомив депутат, в даний час ведеться робота над створенням алгоритму, при якому комісія, яка видає ліцензії на ведення бізнесу, буде оформляти документи за умови, що 20-25% робочих місць отримає молодь.

– Звичайно, змусити підприємця це зробити не можна. Необхідно його мотивувати, надаючи з боку міської адміністрації певні пільги », – зазначив Віталій Цимбалюк.

Він визнав, що міська влада, безумовно, не зможе вплинути на регулювання розміру заробітної плати для молодих фахівців. У той же час депутат відзначив, що існує можливість «створити такі умови, щоб програма співпраці підприємців з міською владою була цікава і перспективна».

– А випускники повинні бути зацікавлені працювати навіть за мінімальну зарплату, щоб стати більш досвідченими і затребуваними на ринку праці. За пару місяців підприємець може до них придивитися і запропонувати більш вигідну посаду. Якщо людина хоче працювати, проявляє нехай не великий, але професіоналізм, роботодавець сам підніме їй зарплату та буде її цінувати, – підсумував Віталій Цимбалюк.