Ціна білого цукру виросла в ході лондонських торгів у вівторок до максимального рівня, на побоюваннях, що Індія може обмежити його експорт після того, як урожай цукрового очерету виявився нижче прогнозу.

Індія може експортувати 1,5-2 млн. тонн цукру при загальному обсязі його виробництва в 24,5-25,5 млн. тонн, повідомиляє агентство Bloomberg.

Раніше компанія оцінювала дані показники на рівні відповідно 3,5 млн. тонн і 26 млн. тонн. Причиною зниження очікувань стало повені в деяких штатах країни.

Індія є другим за величиною виробником і найбільшим споживачем цукру в світі.

Білий, або рафінований, цукор з постачанням в березні подорожчав на NYSE Liffe на 1,4% – до 789,5 долара за тонну. Це максимальний рівень із моменту початку збору даних агентством в 1989 році.

Ціна цукру-сирцю з постачанням в березні на ICE Futures US збільшилася на 1,6% – до 32,39 цента за фунт. Вона підвищується вже 10 торгових сесій поспіль, чого не відбувалося з січня 2006 року.

Причому раніше в ході торгів у вівторок котирування досягали найвищої позначки з січня 1981 року – 32,48 цента за фунт.

Ціна кукурудзи в Чикаго досягла максимального рівня більш ніж за 2 роки на очікуваннях, що США знизять прогноз виробництва та запасів після того, як жарка і суха погода позначилися на врожаї.

Кукурудза з поставкою в березні додала в ціні 1,5% – до 6,0825 долара за бушель (239,5 долара за тонну).

З початку поточного року вона подорожчала на 48%. Опитування агентством Bloomberg показує, що аналітики очікують зниження оцінки світових запасів кукурудзи на 1,6% в порівнянні з жовтневим прогнозом – до 130250 тисяч тонн, пише Економічна Правда