Стати студентами Тернопільського державного медичного університету цього року виявили бажання більше 5 800 осіб. Саме стільки заяв на усі форми навчання у закладі було подано станом на 10 серпня. Вступна кампанія вже завершилася для тих, хто подавав документи за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, тобто після школи, і тих, хто поступав на другий курс медуніверситету після коледжу. А зарахування заочників та контрактників відбудеться після 18 серпня.
Деталі цьогорічного вступу розповів відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ Григорій Загричук.
– Традиційно, найбільше заяв від абітурієнтів надійшло на спеціальність «Медицина» – 2165 на перший курс та 219 на другий – після отримання освітнього рівня «Молодший спеціаліст», – розповів Григорій Загричук. – В цьому році нам на «Медицину» було виділено на 50 бюджетних місць більше, минулого було 200, цього – 250. Відрадно, що на перше серпня всі виділені місця були заповнені. Так обставини склалися в абітурієнтів, що на момент зарахування не всі принесли оригінали, але таких було 12 з 250. Ці вакантні місця будуть використані для переведення пільгових категорій. За умовами прийому до 15 серпня ми приймаємо оригінали від пільговиків – мова йде про дітей, батьки яких є учасниками АТО, дітей-інвалідів 1 та 2 групи, дітей, батьки яких є шахтарями зі стажем підземних робіт не менше 15 років. Крім цього, ми вже зарахували 5 дітей-сиріт та навчання.
Другий за популярністю по заявах у нас фармацевтичний факультет. На денну форму навчання за результатами ЗНО – 1113 заяв, на заочну – 256, після коледжів – 287 на перший курс і 18 на другий. По фармації нам виділили 9 бюджетних місць і на перше серпня всі вони були заповнені. Це небагато, але в Україні тільки чотири фармацевтичні факультети мали державне замовлення: Національний фармацевтичний університет – 10 місць, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького – 10 місць, Тернопільський державний медичний університет – 9 місць і Буковинський державний медичний університет – 2. Тому для нас це дуже хороший показник.
У зв’язку із прохідним балом по профільних предметах не менше 150, кількість заяв на «Стоматологію» зменшилася порівняно з минулим роком: 638 заяв було подано на перший курс і 48 на другий. Фармація і стоматологія – це в основному контрактна форма навчання. Тому ми мали тільки 4 місця державні, які на 1 серпня були зайняті. По медсестринству цього року маємо дві програми: «Медсестринство» і нову освітню програму «Парамедик». Зважаючи на те, що це перший набір, то вона стала досить популярною – 214 заяв, тоді як на медсестринство – 194 заяви. На нову спеціальність було виділено 25 державних місць і на перше серпня вони всі були заповненні, щоправда не всі подали оригінали. Крім цього, 15 контрактників вже подали оригінали документів на контрактну форму навчання за цією спеціальністю. Документи від контрактників приймаємо до 17 серпня і сподіваємось, що абітурієнти ще зголосяться. Загалом маємо на «Парамедика» 50 ліцензійних місць. «Фізична терапія, ерготерапія» – це спеціальність, яка два роки тому називалася «Фізична реабілітація». Цього року кількість заяв на неї порівняно з минулим зросла. Подали 380 заяв, у минулому році було 160. Ліцензований обсяг на цей рік – 50 місць, і приємно, що кількість оригіналів документів вже наближається до 50. На цю спеціальність всі контрактні місця.
Усього на денну форму навчання за державним замовленням у медичному університеті зарахували 271 абітурієнта. У навчальному закладі зазначають, що цьогорічна вступна кампанія була спокійнішою, ніж минулого року. Також є зауваження щодо прохідного балу по профільних предметах. У вузі сподіваються, що наступного року побажання вищих навчальних закладів щодо цього питання врахують у Міністерстві і внесуть відповідні зміни до правил вступу.
– Вступна кампанія в цьому році проходила спокійніше порівняно з минулим роком завдяки тому, що система ЄДЕБО працювала нормально, – підсумовує Григорій Загричук. – Якщо і були короткотермінові затримки, то тільки в перші дні. І сама система, і ДП «Інфоресурс», і Міністерство реагували досить швидко на зауваження, і такого як минулого року, коли тиждень ми не могли увійти в систему, а діти не могли подати заяви, у цьому році вже не було. Якщо взяти цей аспект, то вступна кампанія пройшла спокійно. Заяв вцілому було подано менше, хоча ми очікуємо кінцеву цифру зарахованих більшу. Обмеження в 150 балів вплинуло на кількість бажаючих вступити, і ми багатьом змушені були відмовити у зв’язку з тим, що вони не мали 150 балів з профільних предметів. Очікуємо, що на наступний рік будуть прийняті зміни в цьому питанні. 150 балів – це річ можлива. Але у нас були випадки коли абітурієнти мали 180-190 з української та біології і 149 з хімії, і ми не мали права їх зарахувати. В той же час ті, хто мали 112, 127 з української мови і літератури і 150 з біології та хімії ми їх беремо, бо юридично це можна робити. Та думаю, рівень знань не співмірний коли не вистачає 1 бала чи навіть 10 по хімії, а інші високі, і коли всі бали низькі, а профільні в межах 150-151 і така дитина подає документи. Будуть однозначно пропозиції навчальних закладів, і яке рішення прийме Міністерство побачимо наступного року, але таке обмеження дало свої результати.
Ольга Трач
Фото автора