Триває піст і торгівці підняли ціни саме на продукцію, яку найчастіше нині купують люди. Подорожчали жива риба, оселедці, олія.
Але найбільше мене здивувала ціна на хліб. Купила батон, заплатила 3 грн. 50 коп. Буханець видався надто легким і я попросила продавця зважити його. Вага підтвердила маркування на батоні – 400 грамів. Звісно, для мене, чоловіка і сина така хлібобулочна порція – на один раз. Неважко порахувати, що кілограм такого батона коштуватиме 8 грн. 75 коп.
Аналогічне здивування, якщо провести такі ж математичні дії, викликала і ціна на інші сорти хліба. Адже виробники та торгівці уже добре навчилися «маніпулювати» не лише цінами, а й фасуванням. Купуючи хліб, не завжди знаємо вагу того чи іншого буханця…
Купуючи крупу, не завжди дивимося, скільки ж нафасовано – кілограм, 900 чи 800 грамів. Така ж ситуація виникає, коли купуємо олію.
Хтось скаже – треба уважно читати все, що написано про продукцію, тобто маркування. Але часто виробник пише ці дані дуже дрібненькими буквами або на прозорому чи з фольги пакеті, де неможливо дізнатися інформацію.
І щодо свят, які уже зовсім близько… У цивілізованих країнах, коли є значний попит, ціни суттєво знижують, адже торгівці заробляють за рахунок великого і швидкого обороту. Більше люди купують – більшою є й виручка. У нас же все навпаки. Ціни, які й так захмарні, напередодні свят гарантовано зростуть на ковбасу, м’ясо, солодощі… І це, на мою думку, уже доконаний факт, та ще й внутрішній голос підказує – так воно й буде…
Галина Вандзеляк, «Свобода»