Церкву Різдва Христового, яка розташована на вул. Руській у Тернополі, руйнує вода.

Про це повідомив редакцію газети «Свобода» тернополянин Роман Івашкевич.

«Звертаюсь до вас з проханням звернути увагу місцевої влади на поганий стан однієї з найстарших історичних пам’яток Тернополя – церкви Різдва Христового. Протягом 400 років церква зберігалась у доброму стані. Нині почалось повільне руйнування, – ідеться в листі. – Храм збудований з каменя, який вбирає вологу. Під час дощу стіни намокають до двох метрів, з боку вулиці Руської стіна практично не просихає. Взимку під час морозів вода розриває каміння і воно кусками відпадає. Влітку стіну покриває мох, у щілинах росте трава.

Основна причина руйнування – відсутність водовідведення з даху. На світлині 20 років минулого століття видно, що такий захід тоді був передбачений.

До Другої світової війни на вулиці Руській були невисокі будинки (двоповерхові), які не закривали церкву від сонця і стіни мали можливість висихати. На подвір’ї росла трава. Сьогодні його повністю покрили асфальтом. Вода, що стікає з даху, розбризкується об нього і зволожує стіну.

Пишу вам, бо не знаю, в які інстанції звертатись, щоб вжили заходів зі збереження цієї духовної пам’ятки».

Сподіваємось, представники влади звернуть увагу на цей крик душі небайдужого тернополянина і, принаймні, потрудяться дати доручення фахівцям перевірити наведені факти.