Особливий резонанс за кількістю переглядів і коментарів викликала стаття про “монахів-бойовиків”.
На жаль, на цьому сутички на церковному грунті не закінчилася.
Секта, яка від’єдналася від УГКЦ, так звана «група Догнала» повідомляє про утиски їхніх прихильників правоохоронцями.
“У Чорткові Тернопільської області дванадцять монахинь контемплятивного монастиря з сусіднього селища Пробіжна забрали до міліцейського відділку. Це сталося у неділю 21 листопада. Надвечір монахинь відпустили та відвезли міліцейською автівкою до монастиря.
За словами монахині, дванадцять сестер їхали до Чорткова, щоб біля церкви, у якій служив отець Роман Шелепко, котрий помер 4 листопада, відслужити Службу Божу. На міському автовокзалі їх блокував великий наряд міліції – 55-60 чоловік, який без всякої причини намагався забрати сестер до відділку. Коли монахині відмовилися їхати, міліціонери силоміць заштовхали сестер до автівки й відвезли до міліцейського відділку.
– З нами поводилися брутально, розповідала одна із жінок,
У відділку вимагали написати пояснювальні записки про причину нашого перебування у Чорткові. Коли ми відмовилися це робити, вказавши міліціонерам на порушення наших прав і безпричинне затримання нас, міліціонери кричали на нас, лаялися. Спочатку ми знімали усе це відеокамеру, але міліціонери далі заборонили це робити. Ми шоковані поведінкою міліції Чорткова, порушено наші права, принизили наші релігійні переконання. Будемо оскаржувати дії міліції в міжнародних організаціях та усіх інстанціях.”
В результаті прихильниць секти відвезли назад, до Пробіжної. Точку зору міліції на ці події ми опублікуємо згодом. Сподіваємося, що факти дещо перебільшено, однак зауважимо, що невмілими діями влада та силові структури не допомагають, а шкодять українським традиційним церквам. “Група Догнала” та їм подібні шукають собі ореолу мучеництва, бо гнані і голодні викликають співчуття. Це також допомагає у зборі коштів та вербуванні нових прихильників.
Довідка
Екс-монахи Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Р. Обергаусер раніше належали до ліквідованої у 2004 році Чеської делегатури отців-василіян. Четвертий отець — Василь-Маркіян Гітюк — українець. На сьогодні здійснюють свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині і намагають поширити вплив на інші області.
Конфліктна ситуація з цими священнослужителями розпочалася 2003 року, коли вони виступили проти призначення Ватиканом на посаду екзарха Рутенської Греко-Католицької Церкви в Чехії словака о. Ладислава Гучку. Вони спробували зареєструвати громаду УГКЦ, але робили це без згоди церковної влади. Щоб частково зменшити напругу, весь провід Чеської делегатури отців-василіян було відіслано до України, а одного члена до Англії.
Перебуваючи в Україні вищезгадані отці працювали у Свято-Благовіщенському василіанському монастирі. Їх діяльність була в основному зорієнтована на критику керівництва УГКЦ та інших церковних інституцій.
Розкол в лавах до цього монолітної УГКЦ вигідний, перш за все, Московській православній церкві, яка вважає всю Україну своєю канонічною територією.
Також про УПГКЦ можна прочитати тут
на фото: Підгорецькі отці (фото Gazeta.ua)