Допрем’єрний показ карпатської драми “Брати. Остання сповідь” відбудеться у Тернополі 19 вересня о 19.00 в кінотеатрі Сінема Сіті. Одну із головних ролей у цьому фільмі – старого Войтка – зіграв народний артист України, головний режисер Тернопільського драматичного театру, актор та режисер Олег Мосійчук. Він, а також молода актриса, виконавиця ролі Ївги, Вероніка Шостак, представлять фільм та поспілкуються з тернополянами перед показом. 

Фільм «Брати» вважається найбільш очікуваним українським релізом 2015 року. Робота над ним тривала майже 5 років, його фестивальна кар’єра – майже рік, і з 24  вересня “Брати” з’являться в українському прокаті. Сценарій фільму написаний за романом “Джмелиний мед” шведського автора Торґні Ліндґрена — члена Академії, що присуджує Нобелівську премію з літератури. Вікторія Трофіменко адаптувала його для екранізації, перемістивши місце дії в Українські Карпати.

Враженнями від зйомок у цій кінострічці поділився тернопільський актор Олег Мосійчук.

– Приблизно півроку я відмовлявся від участь у фільмі, – розповів Олег Мосійчук. – Із 19 років я активно знімався у кіно, а коли почав працювати у театрі, ця моя діяльність відійшла на задній план. І тепер через різні проблеми не погоджувався на зйомки. Та коли повністю прочитав сценарій, то дав згоду. Це фільм про вічні болі та істини, коли найрідніші люди можуть в цьому світі щось ділити, про любов і ненависть двох братів. Змалку вони все ділять: маму, іграшку, жінку і доживають до того, що думають про те аби чимось не потішити один одного, чекають, щоб не потішити своєю смертю брата. Я граю старшого чоловіка Войтка, якому 85 років. Коли він усвідомлює, що його брат помирає, то розуміє, що він один на цій землі. Йдеться про дуже глибокі речі, і в такому матеріалі мені хотілося зніматися. Там кожен епізод, кожна сцена змушували думати і  шукати мотивацію чому це саме так має бути, а не по-іншому. 22 дні я провів у творчому середовищі, такому, який він дійсно має бути в кіно, в театрі.

Знімали фільм поблизу озера Синевір у Закарпатті влітку та взимку, у храмах Львівщини та в Київській області. “Брати” стали першим українським фільмом, який відібрали водночас на три кінофестивалі класу “А” — в Індії, Шанхаї та Москві. На останньому він отримав нагороду кінокритиків і приз за найкращу жіночу роль, яку виконала львів’янка Наталка Половинка. Продюсерами стрічки є Ігор Савиченко та Максим Асадчий, які раніше працювали над фільмом “Поводир”.

Ольга Трач