Уперше в Тернополі представили роботи відомої української народної художниці, засновниці так званого «наївного мистецтва», лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка – Марії Приймаченко, повідомляє ІнТБ

Творчість жінки називають самобутньою та неповторною, оскільки до неї подібні роботи у світовому образотворчому мистецтві не зустрічалися, – розповідає директор Тернопільського обласного художнього музею Ігор Дуда.

Вчилася Марія Приймаченко у рідної поліської природи. В її картинах знаходять втілення ще язичницькі персонажі зі слов’янської міфології, образи фантастичних чудовиськ і птахів. За творами жінки стоїть велика, різноманітна школа народного мистецтва, багатовікова культура народу. Критики називають творчість Приймаченко згустком емоційних вражень і від казок, і від легенд, і від самого життя.

Триватиме виставка в художньому музеї, що на вулиці Соломії Крушельницької, протягом місяця. Експозицію можна вважати рідкісною та унікальною для тернопільської публіки, – запевняє Ігор Дуда.