Продовжуємо обсервувати результати виборів на Тернопільщині. Цього разу – за партійними списками.

Заставний Роман, Ковалик Іван1. Партія “Народний фронт” – 36,5%

У переконливої перемоги “фронтовиків” у Тернопільській області є свої супутні обставини. Перша і головна – загальна хвиля підтримки, яка захлиснула більшу частину українського Правобережжя. Політтехнологи Яценюка провели блискучу мілітарну кампанію і залишили позаду “гумконвой” партії Порошенка.
Друга обставина, яка сприяла одному з кращих результатів по Україні, слабкість опонентів на місцях. Зокрема, штаб Порошенка очолював давній “грантоїд” Заставного Степан Барна, який, очевидно, навіть не мав наміру конкурувати з “благодійником”.
І третя обставина – Заставному вистачило мудрості відійти вбік і не вип’ячувати себе під час кампанії. Можливо, на це вплинув прикрий інцидент з наїздом Range rover політика на пішохода. Максимум, на що вдався Заставний під час кампанії – кілька фотосесій з активістом Майдану, кандидатом Фронту по Тернополю Іваном Коваликом.

2. Партія “Блок Порошенка” – 19,72%

Партія Президента втричі втратила порівняно з президентськими виборами. Очевидно, що Степан Барна, який змінив на посаді керівника штабу ударівця Ігора Побера, не сильно переймався наслідками кампанії. Посеред жовтня політик поїхав на тиждень у Францію, залишивши старшим у штабі колишнього регіонала Івана Бабійчука.
Незважаючи на те, що результат партії Порошенка на Тернопільщині один з гірших по країні та співмірний з Донеччиною та Одещиною, президентській партії “на інерції” вдалося провести трьох мажоритарників. Щоправда, один з них – Тарас Юрик – більше тяжіє до Заставного, ще один Микола Люшняк – людина Побера.
Сам Барна, як і Побер, поки що поза парламентом. Обоє чекають формування уряду та мають надію, що список посунеться.

3. Об’єднання “Самопоміч” – 11,3%

Наразі результат партії Андрія Садового на Тернопільщині обумовлюється географією поширення 24 каналу та ефективнісю телевізійної реклами на центральних каналах. Крім міста Тернополя, де “Самопоміч” завела до парламенту кандидата Пастуха, активної присутності не спостерігалося.

4. ВО “Свобода” – 8,18%

Цей результат – політичний вирок політичній силі, якій в післямайданний період належить вся влада в області. Зайнявши високі крісла, ставленники націоналістів не стали народними улюбленцями та ще раз підтвердили репутацію популістів. На відміну від рекламних проспектів, “свободівська рука” не здригнулась “змінити все” на користь українців. Натомість змінила і наділила посадами однопартійців, родичів та близьких. З цілої обойми лише Головко зміг прорвати у Верховну Раду.

5. РП Ляшка – 6,59%

Віртуальний рейтинг горлопана-популіста випарувався разом з першими викриттями каналу 1+1. Результат був би ще нижчим, якби не залишки минулої довіри у волинських районах області.

6. ВО “Батьківщина” – 6,51%

Тимошенко остаточно втратила довіру галичан. Не порятувало навіть телевізійне паломництво до Зарваниці. Якби не стара партійна мережа, результат був би ще меншим.

7. Партія “Громадянська позиція” – 3,68%

Там, де здобула “Самопоміч”, втратила партія Гриценка, яка виявилась неготовою до конкурентної боротьби. Навіть 6-те місце тернополянина Петра Ландяка не навернуло тернопільських виборців масово голосувати за партію Гриценка.

8. Партія “Правий сектор” – 2,57%

Ця кампанія – аванс для партії Яроша. У Правого сектора значно більше прихильників, ніж голосують. Це наслідок того, що люди не вірять у здатність пройти 5% бар’єр. Колись такі симтоми були у “Свободи”, поки не стався вибух на місцевих виборах. Партія Яроша повторює цей шлях.