Світ

Трагедія в Генуї

Мабуть, не час для іронічних ремарок, але… італійців більш точні та дисципліновані народи віддавна вважають доволі “бардачною”, недисциплінованою нацією. І на призначену зустріч не приходять вчасно, і поїзди в них стали ходити за графіком лише за влади Муссоліні, і… Не виключено, що нагромадження усіх отих факторів стало однією з причин трагедії в Генуї, де обвалився автомобільний міст довжиною більше кілометра і висотою 90 метрів. Його, збудованого ще у  60-ті роки, від самого початку переслідували якісь проблеми, однак у відповідальних установ і служб ніяк не доходили руки до їхнього розв’язання. Грім грянув, як часто буває, несподівано міст і під його завалами, які на фото виглядають моторошно, знайшли свою загибель 43 особи. Ще дев’ятеро потерпілих перебувають у лікарні, четверо з них – у критичному стані. Причина трагедії, на думку фахівців – інженерні помилки і відсутність своєчасної реакції на неполадки мосту.

Футбол – поза політикою?

Багато хто вважає, що спорт, зокрема, футбол має бути поза політикою. В ідеалі, можливо, так і повинно було б бути, однак насправді виходить далеко не завжди. І прикладів цього можна навести немало. Ось і збірній України напередодні стартового матчу Ліги націй 6 вересня проти команди Чехії довелося чітко позначити свою політичну позицію. Справа в тім, що футбольна асоціація Чехії мала намір поселити українців у готелі із зовсім непідходящою за нинішніх обставин назвою “Москва”. Чи то елементарний недогляд з боку господарів, чи таким чином виявив себе чеський гумор. Українська сторона одразу ж відмовилася від цієї пропозиції.  Через це наша делегація житиме у місті Злін у двох різних готелях. Сам матч відбудеться у містечку Угерське-Градіште, яке за 30 км від Зліна.

Україна

Кримінальна “столиця”

Схоже, Харків щосили намагається відновити колишній статус головного міста Україна – принаймні з точки зору розмаху і зухвалості кримінальних діянь. У жовтні минулого року його вулицями проїхалося “з вітерцем”, добряче споживши перед тим кодеїновмісних пігулок, миле дитя на ім’я Олена Зайцева. Наслідок – шестеро загиблих і тривалий судовий процес із впертим намаганням захисту зобразити підсудну  безвинним ангелятком, що конче потребувало специфічних ліків. А цього тижня добряче підігрітий алкоголем 47-річний  неадекват спершу вкоротив віку власній дружині, потім  увірвався вночі до будівлі міськради і відкрив стрілянину. Наряд патрульної поліції, що прибув на місце, застосував табельну зброю і ліквідував нападника. Все ж рахунок у цьому кривавому двобої виявився на користь останнього: від його куль загинув поліцейський і був важко поранений  охоронець міськради. Цікаво, чи не будуть тепер довго і нудно з’ясовувати правомірність застосування патрульними зброї – у нас полюбляють кидатися з однієї крайності в іншу…

Делікатна тема, що вимагає мовчання

Перший  заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що всю інформацію, яка стосується заручників і політв’язнів, не можна розголошувати до моменту її офіційного підтвердження. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook. “Розумію, що всі хочуть добрих новин і всі сподіваються на диво. Однак такі делікатні теми  вимагають публічного мовчання… і не допускають неперевіреної інформації – це надто дорого обходиться. Треба, в першу чергу, думати про родичів, їм набагато важче”, – написала політик. Вона також нагадала, що “ми маємо справу з імперією брехні, фейків, роками напрацьованої практики вкидання фальшивої інформації, для поширення якої нерідко використовують світлих і порядних людей, щоб їх дискредитувати і посіяти суцільне недовір’я”,  – зазначила І.Геращенко.

“Золоті верби” за “Буком”

Недаремно, мабуть, кажуть: як назвеш корабель, так він і попливе. Тобто, назва часто має вирішальне значення. Якщо виходити з цього, то за ЗРК “Бук” справжні золоті верби ростуть. Світ пам’ятає і навряд чи забуде (всупереч бажанню Кремля) малазійський Boeing NH17, збитий отаким російським “Буком”, що “забрів” на Донбас з Курська. А минулої суботи уже наш український “Бук” вляпався в історію, яку, за бажання, можна сприйняти і з гумором – тим більше, що обійшлося без жертв і каліцтв. Установка поверталася з репетиції військового параду на Хрещатику;  водій чи то закуняв (година була пізня), чи не співставив габарити своєї техніки з розмірами вулиці, але усією її масою в’їхав у стовп бізнес-центру Astarta, пошкодивши фасад будівлі. Залишається сподіватися, що патріотичний український бізнес в даному випадку якось порозуміється з Міноборони України, зокрема, з його кадровими проблемами, і не дошкулятиме йому незліченними судовими позовами з приводу відшкодування збитків…

Тернопілля

Слуги народу з Червоної книги

Пора відпусток для наших обивателів наближається до кінця – крім тих з них, хто полюбляє спокійніший і в багатьох випадках дешевший “оксамитовий” сезон. Більшість українських “слуг народу” відпочивали за свої нажиті непосильною працею десь за межами країни, і тих з них, які патріотично віддали перевагу вітчизняним санаторіям, саме на часі заносити у Червону книгу – їх назбиралося аж троє, в тому числі й один депутат від Тернопільщини. Дещо іншим чином виявили свій патріотизм, а також повагу до пам’яті пращурів четверо чи то “відморожених”, чи просто дурнуватих підлітків з Ланівців. Підтверджуючи дієвість шкільного і батьківського виховання, вони залізли у розкопану могилу вояків УНР, витягли звідти череп і не забули відзняти це все на камеру мобільного. А дільничні, котрі навідалися в одне з сіл на Борщівщині, могли відзначити агротехнічну винахідливість місцевого мешканця: поряд із городиною він турботливо відшукав місце й для посіву коноплі…

Ігор Дуда