Через зміни в діяльності ТОВ «CЕ Борднетце Україна»  Тернопільська митниця не забезпечує плани надходжень до державного бюджету.

Підприємство, повідомила головний інспектор відділу організаційного та документального забезпечення Тернопільської митниці Ірина Пастернак, перейшло з контракту купівлі-продажу із сплатою податків на контракт по переробці давальницької сировини. За такою схемою митних відрахувань воно уже не платить.

Не будемо стверджувати, що на зміну схеми діяльності ТОВ «CЕ Борднетце Україна» вплинули минулорічні варіації влади з неповерненням величезних сум ПДВ, але факт залишається фактом – цьогоріч підприємство за 8 місяців сплатило 3,3 млн. грн., що становить 1,8 % від суми стягнутих митницею податків. Тоді як минулого року за аналогічний період ТОВ «CЕ Борднетце Україна» перерахувало 81,6 млн. грн. (40 % стягнутих за січень-серпень 2009 року митних платежів).

Як результат план наповнення державного бюджету Тернопільською митницею цього року за 8 місяців виконано на 81,2%, в держказну скеровано 190 млн. грн.

Ірина Пастернак зауважила, що без врахування надходжень від імпорту товарів ТОВ «CЕ Борднетце Україна»  у січні-серпні 2010 року митницею перераховано 180,9 млн. грн., за  аналогічний період 2009 року – 124,3 млн. грн. митних платежів.

– Тобто перерахування до держбюджету по суті зросли на 45,5 %  або 56,6  млн. грн., – констатує Пастернак.