Триденну акцію протесту оголосили тернополяни через торф’яні котельні, які планують запустити вже цього опалювального періоду. Люди категорично проти використання торфу. Вони побоюються, що викиди внаслідок опалення шкодитимуть їхньому здоров’ю.

Підтримали мешканців Тернополя і громадські активісти. Вони кілька разів зверталися до екологічної інспекції та суду. Феміда забороняє роботу торф’яних котелень тільки у разі шкідливості викидів. Екологи також погоджуються, що торф’яні котельні можуть становити небезпеку у разі тривалої експлуатації.

«Торф – це брудний вид енергії, однозначно. І його використання забруднюватиме навколишнє середовище. Але за законодавством України, яке визначає п’ять шкідливих забруднювачів, поки що допустимої норми по викидах не перевищено. Тому було надано дозвіл на роботу», – відзначив начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Орест Сінгалевич.

У КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» наголошують: робота котелень на альтернативних джерелах енергії – це необхідність заради енергетичної безпеки.

«Є два завдання в експлуатації таких котелень. Перше завдання стосується  використання альтернативних джерел енергії, друге – пов’язане з вартістю природного газу. За останніх чотири роки природний газ для населення дорожчав десять разів. Таким чином ми намагаємося втримати наші тарифи у розумних межах і дещо скоротити споживання природного газу. Ми не можемо дозволити собі орієнтуватися лише на місцеві правила та місцеву думку. Є нормативи, якими користуються по всій Україні. Ці нормативи регулюють роботу котелень на альтернативних джерелах енергії. Ми готові відстежувати викиди з котелень, проводити дослідження щодо  їхньої шкідливості. Від використання природного газу також є викиди», – каже директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак.

Опалювальний сезон розпочнеться через лічені дні. Відтак щодо шкідливості торф’яних котелень знову проведуть перевірки.

Софія Романська