Щомісяця «Тернопільводоканал» зазнає збитків у 200-300 тисяч гривень.

Влітку минулого року комунальне підприємство подало у Національну комісію розрахунки на перегляд тарифів. Оскільки усі передумови для підвищення вартості послуг з водопостачання і водовідведення є. Це,зокрема, і ріст ціни на електроенергію, і здороження паливно-мастильних матеріалів, і збільшення окремих податків через прийняття нового податкового кодексу. Однак тривалий час, на думку директора «Тернопільводоканалу» Володимира Кузьми, не було політичної волі центральних органів державної влади на перегляд тарифів. Тим не менш, нещодавно справа начебто зрушилась з мертвої точки.

– Комісія вивчивши цифри була готова переглянути тарифи. На початку січня ми їздили в Київ в певній мірі захищати наші тарифи. Але, на жаль, знову ж таки з політичних, а не з економічних мотивів, наразі штучно стримується ріст наших тарифів, –  повідомив керівник комунального підприємства.

З однієї сторони, каже Володимир Кузьма, крок центральної влади можна пояснити. У той час, коли не ростуть зарплати, людей відправляють у відпустки за власний рахунок, ріст тарифів негативна річ. Але тут слід звертати увагу і на іншу, не менш важливу сторону.

– Друга сторона медалі у тому, що штучно стримуючи тарифи на наші послуги, ми заганяємо підприємство у боргову яму, з якої воно може і не вийти. Ми можемо опинитися в ситуації, коли, як у інших містах, неодноразово через борги водоканалу перед енергетиками обмежувалося надання послуг з водопостачання. Якщо ми чекаємо ситуацію, коли і в нас таке станеться, то в принципі до цього вже не далеко, – попереджає директор водоканалу.

За минулий рік комунальне підприємство заборгувало за електрику півтора мільйони гривень. Енергетики ставлять питання принципово і жорстко: або гроші, або обмеження надання послуг. А оскільки коштів немає, у «Тернопільводоканалі» найближчим часом очікують попередження про відключення їхніх об’єктів від енергопостачання.

Нагадаємо, що керівник водоканалу Володимир Кузьма є депутатом міської ради від “Фронт змін”. Крім того, ще один тернопільський топ-менеджер-комунальник Андрій Мастюх також наполягає на збільшення тарифів на проїзд в тролейбусах.

Нагадаємо, тарифи на воду у Тернополі планують підняти на 5-10%  до 7 гривень за один кубометр води і стоків.