Тернопільський обласний осередок Комітету виборців України упродовж жовтня-листопада цього року проводив у Тернополі опитування мешканців, яке стосувалося діяльності депутатів-мажоритарників, обраних торік на місцевих виборах. Загалом у телефонному режимі було опитано 600 квартир. Орієнтовно по 20 сімей у кожному одномандатному окрузі. У КВУ зауважують, що дане дослідження не є презентаційним. Але спонукає до певних висновків, які мають зробити депутати-мажоритарники.

Як зауважив юрист тернопільської організації Павло Левків, проблематично було перевірити, чи дотримуються депутати своїх передвиборчих обіцянок.

– На нашу думку, недоліком попереднього закону про вибори до місцевих рад є те, що була знята така норма  як обов’язковість подання передвиборної програми. Депутати, які були зареєстровані по мажоритарних округах не подавали своїх передвиборчих програм. Тому говорити, чи дотримуються депутати своїх обіцянок є достатньо важко. Оскільки переважна частина з них просто їх не подавала. Проте деякі депутати це зробили і це дало можливість громадянам якимось чином оцінювати їхню діяльність, – зазначив представник Комітету виборців.

За результатами опитувань, лише 19,5% тернополян знають свого депутата по прізвищу. Серед цієї кількості, 44% бачили його в обличчя або принаймні чули про його діяльність. Лише 9% опитаних знають, де знаходиться громадська приймальня депутата або як його знайти. Тільки 21% городян цікавить звіт депутата. Але лише 8% пробували знайти інформацію про це в ЗМІ чи Інтернет-джерелах. А ось у п’яти виборчих округах респонденти навіть не знають, хто ж є їхнім депутатом. В цілому ж позитивно оцінили діяльність депутатів-мажоритарників Тернопільської міської ради 33% мешканців. Дане опитування дало можливість виокремити і п’ятірку найбільш впізнаваних і дієвих депутатів.

– Виборчий округ №29, де 63,5% опитаних респондентів знають свого депутата-мажоритарника Віталія Смакоуза. З приводу даної персони слід зазначити, що він один із небагатьох депутатів, який  подав свою передвиборну програму. І опитані особи якраз зазначали, що якимось чином дана програма пробується виконуватись, – повідомив Павло Левків.

На другому місці опинився виборчий округ №10 –  58,5% знають свого депутата Віталія Цимбалюка. На третьому місці у ТОП-5 – виборчий округ №27 – 58,5% за Михайла Головка. На четвертому –  округ №24 і 54% знають Петра Ландяка. І замикає п’ятірку виборчий округ №28 – 43% за Ігоря Дулебу.