Без грошей, без речей ще й босі йдуть з Ужгорода до Харкова мандрівник з Тернопільщини Іван Онисько зі своїм товаришем Юрієм Реглісом. Реалізувати задумане молоді люди хочуть за три місяці.

Відомий мандрівник з Тернопільщини Іван Онисько та його товариш, теж відомий мандрівник, Юрій Регліс днями вирушили пішки в подорож Україною. Для цього вони започаткували проект Prostoboso, пише “20 хвилин“. Молоді люди добралися автостопом до Ужгорода, а звідти вирушили пішки, за три місяці планують дійти до Харкова. Загалом це 2080 кілометрів. Йдуть без грошей, без речей. Їх зразу можна впізнати на дорозі: босі, одягнені у полотняні штани, вишиванки, на голові – солом’яні капелюхи, через плече – маленькі торбини.

– Це насамперед експеримент для себе і пропаганда внутрішнього туризму, – розповідає Іван Онисько. – Ми йдемо нещодавно створеним маршрутом «Вишиваний Шлях». Маємо дві мети – популяризуємо «Вишиваний Шлях» і випробовуємо власні можливості – чи зможемо ми подолати цей шлях без взуття, без грошей і без речей.

З Юрієм Реглісом Іван знайомий ще з Майдану та разом подорожувати ще не вдавалося, у кожного з них були свої проекти.

Щодо маршруту подорожі – це новостворений маршрут з Ужгорода до Харкова. Він пролягає через 10 областей від Ужгорода до Харкова. Його можна пройти пішки чи на велосипедах. Його розробників надихнула мандрівка Анатолія Циркуна в Європі, який 5 років тому пройшов Шляхом Пілігримів в Іспанії. Тепер схожий, але набагато довший маршрут є в Україні.

Відчайдушні мандрівники стараються дотримуватися маршруту, та оскільки вони йдуть босі, то більше прямують селами, з великих міст пройдуть Ужгород, Львів, Житомир, Київ, Полтаву, Харків.

Через спеку йдуть дуже рано і ввечері. За день проходять 12-27 км. Щоб пройти весь шлях, потрібно за день проходити 20-25 км.

– Ми порахували, що за три місяці потрібно 90 разів мати де переночувати і 270 разів мати що поїсти, поки нам це вдається, – каже Іван.

До слова, в соцмережах є сторінки проекту Prostoboso. Тож якщо у мандрівників виникають проблеми з ночівлею, вони пишуть про це на своїй сторінці і їм можна допомогти.