У Тернополі вшанували загиблих у Японії акцією “Дзвін пам’яті”.

У неділю, після обіду в центрі міста на Театральному майдані перехожі вдаряли у невеликий дзвін. Поруч встановили український і японський прапори. Японський у Тернополі підняли вперше. За японським звичаєм запалювали ароматизовані палички, робили паперових журавлів за технікою орігамі.

Учора ввечері за допомогою Інтернету я спеціально вчилася робити журавлів, – розповідає 18-річна Ірина Чорна, член клубу “Кендо”. – Вдалося лише за четвертим разом. Нині вже вчу інших. Як бачите, бажаючих багато. Ми розраховували дійство на годину, минуло вже півтори, але ніхто не розходиться.

Арт-електрик Сергій Смерчинський приїхав на майдан на саморобному велосипеді. Вдарив у дзвін. – Треба бути з кам’яним серцем, щоб не відгукнутися. – каже він. – Насправді світ дуже делікатний і природа показує, що від людини мало залежить.

Організували акцію представники центру україно-японської культури “Дарума”. Їх підтримали спортсмени західноукраїнського об’єднання федерації фрі-файту. – Ідея Миколи Більчука, а ми вирішили підтримати, – ділиться керівник федерації Валерій Чоботарь, 35 років. – Виступаємо протестами українських міфів. Зокрема, міфу “Моя хата скраю”. Вважаю, що найгірший ворог людини – байдужість у всьому.

На крилах журавлів тернополяни написали побажання японцям. Дехто з членів клубу “Дарума” японською мовою. Побажання різні: “Удачі, Японіє”, “Тримайтеся, не опускайте рук”, “Ми з вами”. – Паперових птахів відвеземо у посольство Японії до Києва. – зазначає керівник “Даруми” Микола Більчук, 42 роки. – У них це символ чистоти і співчуття. Допомагаємо чим можемо, запрошуємо їх до себе пожити трохи.

Наталя ЛАЗУКА, Газета по-українськи