Тернополяни розчаровані у політиках і не вірять, що ці місцеві вибори щось змінять, тому і не йдуть голосувати, вважають представники громадської мережі “Опора” та громадського руху”Чесно”.

вибори– Насамперед це розчарування в політиках, бо вони не виправдали тих сподівань, які були навіть після того Майдану, – вважає координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області Ігор Процик. – Не вірять, бо політики багато обіцяють і нічого не роблять. Та й причина у виборчій системі, яка не дала можливості лідерам громадської думки самовисунутись, а не йти у складі будь-якої політичної сили.

Нерадісна статистика голосування на місцевих виборах не лише у Тернополі, а й загалом по всій Україні. Наприклад, станом на 10.00 у Києві проголосувало лише 12% виборців, повідомляє координатор громадського руху ЧЕСНО у Тернопільській області Іван Омелян.

– Не думаю, що на даний момент кількість киян, які проголосували, значно збільшилась, – каже Іван Омелян. – У західноукраїнських областях показник значно вищий. Але думаю, що у Тернополі проголосує не більше 50% виборців . Це максимум.

На думку пана Омеляна, тернополяни не голосують через те, що не змінились основні обличчя і люди не вірять у зміни, бо не бачать їх у основних партіях.

– Думаю, що людей відштовхнула і занадто велика кількість реклами, – продовжує Іван Омелян. – На вибори не прийшла молодь, бо вони не розуміють, що ці люди у списках можуть їм дати завтра. Люди зневірені у виборах, як у механізмі змін.

Джерело: “20 хвилин