Профільні видання люди виписують за власний кошт. Мовчки прощаються з грошима, бо простіше виписати газету чи журнал і викинути їх потім, аніж відмовитись та мати великі проблеми. А у прес-службах та міськраді стверджують, що вперше чують про примус.

«Тернопіль Вечірній», «Пенсійний вісник», «Досьє 02», «Податковий вісник» та інші профільні видання примушують купувати чи передплачувати тернополян. Про це читачі повідомили до редакції «RIA плюс».

Передплатити видання «Пенсійний вісник» примушували місцевого підприємця у Збаражі. Чоловік прийшов у справах до пенсійного відділку. Аби отримати потрібний документ, підприємця намагались примусити передплатити профільне видання.

– Я звернувся до районного пенсійного фонду за довідкою, яку потрібно було взяти для роботи, – розповів тернополянин Ярослав. – Мені прямим текстом заявили, мовляв, передплатиш газету – матимеш документ.

Лише наполегливість чоловіка допомогла уникнути отримання купи непотрібної макулатури.

Непотрібний глянець за 100 грн

Тернополянці, яка закривала підприємця, таки довелось передплатити журнал «Податковий вісник». Видання жінка навіть не забирала додому – залишила інспекторам. Мовляв, нехай читають самі, їм потрібніше.

– Мені прямим текстом не говорили, але дуже прозоро натякнули, мовляв, хочеш без проблем закрити підприємця, потрібно здійснити передплату на журнал, – розповіла Аліна Горобець (ім’я змінене на прохання жінки – прим. авт.). – І хоча всі документи та папери в мене були в порядку, я таки не ризикнула відмовити працівникам податкової. Самі ж знаєте – завжди можна знайти якесь порушення чи неточність, якщо ну дуже добре пошукати.

Жінка спочатку намагалась пояснити, що журнал їй не потрібен, однак інспектор наполягала, мовляв, ви – підприємець, вам корисно знати про те, що там пишуть.

– Де логіка? – запитує пані Аліна. – Я ж не відкриваю підприємця, а закриваю його. І в цій сфері працювати надалі не планую. І купа глянцевого дорогого паперу мені просто не потрібна. А так викинула на вітер близько 100 грн.

Даремно витрачені кошти

«Податковий вісник» добровільно-примусово доводиться передплачувати і працівникам цієї структури. В місяць журнал обходиться в межах 30 грн., за рік треба даремно, на думку податківців, витратити близько 350.

– Всю потрібну інформацію ми знаходимо на офіційних та законодавчих сайтах, – зізнався працівник податкової служби, який відмовився називати свої дані в газеті. – Тому журнал принаймні для роботи нам не потрібен. Це даремно витрачені кошти.

У податковій нам пояснили, що на шпальтах журналу «Вісник податкової служби України» є роз’яснення основних чинних нормативно-правових актів, висвітлюються аналітичні статті, консультації та коментарі провідних фахівців податкової служби, міністерств та відомств з питань оподаткування, бухобліку та сплати соціальних внесків.

– Як показує практика, суб’єкти господарювання, зокрема приватні підприємці, часто демонструють поверхове знання провадження діяльності в правовому полі, – стверджують у відділі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Тернопільської об’єднаної ДПІ. – А детальне вивчення та ознайомлення з податковими новаціями з перших уст убезпечить їх від порушень. Передплачувати такий журнал чи ні, платник вирішує самостійно.

Правоохоронців також залучають до читання профільного видання.

– Хотів розповісти про те, як з тернопільських міліціонерів здирають в примусовому порядку гроші на підписку газети «Досьє 02», – повідомив читач на сайт 20minut.ua.

Тернопільські правоохоронці скаржаться, що зарплатня в силовиків без великих зірок на погонах й так невелика. За ці копійки доводиться днювати-ночувати на роботі, а тут ще й витрати знову таки з сімейного бюджету.

– Ми не примушуємо, а рекомендуємо передплатити видання, а це різні речі, – пояснив начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Зрештою, «Досьє 02» – єдина в області громадсько-правова газета, яка дає корисну інформацію для правоохоронців. Однак людей, які не читають, нічому не вчаться і не хочуть цього робити ми не можемо примусити.

Передплата з міськбюджету?

Газету «Тернопіль Вечірній», яка є офіційним виданням міської ради, також примушують передплачувати. Однак тут гроші викачують не з власних кишень працівників, а просять сплатити за перерахунком з бюджету закладу чи організації. Відповідно, кошти на підписку «ТВ» йдуть з міського бюджету, тобто, з наших з вами кишень.

– Нам просто переказують вказівку «з гори» – на певну організацію чи заклад треба передплатити певну кількість примірників «Тернополя Вечірнього», – розповіла тернополянка Оксана Балик (ім’я жінки змінене на її прохання, справжні дані є в редакції – прим. авт.). – Я працюю керівником однієї зі структур міськради. Не називаю свідомо закладу, до якого маю стосунок, тому що від доган та гонінь потім не відкручуся.

Жінка розповіла, що таки оформила підписку на кілька примірників. Щоправда, організація, якою вона керує, не є прибутковою. Тому передплату оформили за перерахунком. Відповідно, гроші пішли з міськбюджету. Деяким службам, причетним до міськради, доводиться передплачувати «ТВ» за власний кошт.

– Я вперше про таке чую, – стверджує секретар міськради, який курує газету «ТВ» Ігор Турський. – Візьміть кількість примірників, передплачених працівниками міськради і ви побачите, що ніхто нікого не примушує її виписувати.

Всі працівники мають вільним доступ до газети, аби її переглянути чи почитати, каже Ігор Турський. Свіжий номер завжди лежить в приймальнях, оргвідділі. І ті, кому цікаве життя у місті та новини, можуть прийти і почитати.

Головний редактор видання «Тернопіль Вечірній» Інна Сирник зауважила, що займається передплатою лише серед населення.

“20 хвилин”