Ветерану російсько-української війни, депутату Тернопільської міської ради від ВО «Свобода» Мар’яну Козбуру вручили орден святого Архістратига Михаїла ІІ ступеня за заслуги перед Православною Церквою України.

Мар’ян Козбур рік воював у складі добровольчого бальйону «Карпатська Січ» на околицях Донецького аеропорту. Згодом ще два роки на офіцерській посаді в 93-й механізованій бригаді «Холодний Яр» в гарячих точках ООС. Після звільнення з лав ЗСУ разом з іншими ветеранами агітував українців переходити з Московської церкви в Єдину Помісну Православну Церкву України, захищав селян від погроз московських попів.

– Я був приємно здивований коли почув, що мене нагороджуватимуть цим орденом. Думаю, це за мою чималу службу на сході України у складі Збройних сил, а також за поширення ідей української церкви, оборону українців від тиску московського патріархату, захист української мови, – зазначив Мар’ян Козбур.

Нагородження відбулося під час вшанування пам’яті 48 загиблих воїнів УПА в урочищі Зімно на Збаражчині.

– Ми повинні пам’ятати, що цей чин, який вони здійснили, їхня боротьба та смерть є нашою пам’яттю. Вона нагадує, що ми не маємо права на поразку. Ми гідно протистояли ворогу на сході України. Хтось зараз продовжує боротьбу, а хтось бореться з російською агентурою тут, в мирній частині нашої держави, – додав Мар’ян Козбур.

https://www.facebook.com/watch/?v=619220718968305

22 серпня відбулись традиційні заходи пам'яті героїчного бою УПА поблизу села Бодаки 1944р., на місці пам'ятного…

Опубліковано Мар'ян Козбур Неділя, 23 серпня 2020 р.