Рішення виконкому «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом міста Тернополя», прийняте 30 жовтня, втратило чинність. Натомість, у громадському транспорті діятимуть старі розцінки на проїзд. Нове рішення виконкому прийняли на вимогу тернополян після  зустрічі з громадськістю 5 листопада.

Четвертого листопада тернополяни, незадоволені високими цінами на проїзд, влаштували акцію протесту на Театральному майдані та перекрили центральні дороги. Ініціативна група пообіцяла продовжити протест і наступного дня, але під стінами міської ради. О дев’ятій ранку 5 листопада до мерії прийшло менше людей, ніж у неділю на центральну площу. В основному це були люди старшого віку та декілька активістів, які організовували акцію. Були присутні і керівництво управління транспорту, комунікацій та зв’язку, і директор КП «Тернопільелектротранс», і працівники цього підприємства.

Міський голова, як і обіцяв, вийшов до людей, щоб почути їхні пропозиції щодо ситуації, яка склалася. Присутні вимагали відмінити рішення виконкому про підняття тарифів. Зі свого боку Сергій Надал пропонував зменшити тариф на гривню та дати час до 15 грудня виготовити «Карту тернополянина» тим, хто її ще не має. Та його не підтримали.

– Давайте розглянемо різні варіанти і приймемо спільне рішення, яке буде влаштовувати всіх, – зазначив міський голова Тернополя. – Я готовий почути вас і прийняти рішення, яке потрібне людям. Ваша пропозиція скасувати рішення виконкому і залишити старий тариф. Але ви розумієте, що транспорт може зупинитися? Шановні тернополяни! Враховуючи ваше звернення я обіцяю, що сьогодні буде прийнято рішення призупинити попереднє рішення по нових тарифах і повернення до старих тарифів.

Після зустрічі з тернополянами, під час брифінгу Сергій Надал нагадав, що 30 жовтня КП «Тернопільелектротранс» отримало попередження про відключення електроенергії за борги. Саме тому було прийняте рішення про зміну тарифів.

– На зустрічі тернополяни заявили, що їхня вимога – повернути старі тарифи на проїзд, сказав Сергій Надал. – Я не маю наміру створювати ситуацію, коли мешканці незадоволені, ми – та влада, яку вибирали люди. Якщо вони вимагають нижчого тарифу, то ми підемо на це. 5 листопада буде прийнято рішення виконавчого комітету, яким попереднє рішення буде відмінено. Старі тарифи на проїзд у тролейбусі та автобусі почнуть діяти із 6 листопада, оскільки треба налаштувати всі валідатори на інший тариф, і з ранку 6 листопада всі тролейбуси та автобуси будуть курсувати за старими тарифами. Скільки часу ми зможемо утримувати громадський транспорт мені тяжко сказати, тому що ці тарифи є нерентабельні і збиткові. Якщо комунальний транспорт ми зможемо якимось чином утримувати і заставляти функціонувати, то з приватними перевізниками буде важче.

Зазначене рішення виконкому було прийнято після одинадцятої години 5 листопада. Ознайомитися з ним можна нижче.

Ольга Трач

Фото автора