Сімнадцятого лютого мине 120 років від дня народження духовного провідника українського народу Патріарха Йосифа Сліпого. Заходи з нагоди 120 річниці від дня народження Йосифа Сліпого відбуватимуться впродовж місяця, найбільше урочистостей буде 17 лютого в рідному селі Патріарха Заздрість Теребовлянського району.

Аби школярі могли ближче ознайомитися з постаттю Йосифа Сліпого в Українському домі “Перемога” для старшокласників з першого лютого транслюють документальний фільм «Патріарх». Учням пропонують взяти участь у конкурсі на написання твору «Мої враження після перегляду фільму «Патріарх», – повідомляє TV-4.

– Цей фільм відображає його життя. А кожен школяр, який бере в ньому участь, тобто дивиться фільм, має змогу написати твір своїх вражень про Патріарха Йосифа Сліпого, про його постать. Це буде конкурс. Спеціальна комісія буде переглядати роботи, буде визначено три призові місця. За перше місце переможець виграє сучасний смартфон, за друге і третє місце переможцям будуть подаровані мр3 програвачі, – розповів прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

В Тернопільському навчально-виховному комплексі «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого» впродовж тижня відбуватимуться заходи, приурочені 120 річниці від дня народження Патріарха.

– Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого запланувала 16 лютого провести День закладу. Цього дня заплановано в першу чергу божественну літургію, яка відбудеться в храмі Володимира і Ольги. Також відбудеться концерт – урочиста академія, на якій будуть представлені концертні номери учнів, котрі навчаються в даному закладі. В такий спосіб учні будуть представляти, що Патріарх Йосиф Сліпий є важливим в першу чергу для них, для тих, хто навчається в закладі, що носить його ім’я, – зазначив Олег Харишин.

Найбільше урочистостей буде 17 лютого в рідному селі Патріарха Заздрість Теребовлянського району. Там відправлять Архиєрейську святу літургію, а також відбудеться Свята Літургія і презентація видань Олега Германа «Князь Церкви» та Володимира Сергійчука «Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки», а також аудіо-диску для дітей «Патріарх Йосиф Сліпий».

– Ми очікуємо з 10 години велику кількість гостей, які приїдуть на цю подію. Буде присутній митрополит, архиєпископ кир Василій Семенюк. Також буде багато священиків, духовенства, які будуть брати участь в божественній літургії. Цього ж дня відбудеться презентація книжок Олега Германа, інших авторів, аудіодиска про Патріарха Йосифа Сліпого, цікавих нових видань нашої церкви, які розповідають про той період переслідувань. Видання будуть дуже цікаві для людей, які цікавляться подіями, коли наша церква була у підпіллі, – каже отець Харишин.