У Тернополі незабаром буде створений госпітальний округ. Медична допомога мешканцям буде надаватися на двох рівнях. Перший – це створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. Другий – створення у місті трьох нових медичних закладів на базі існуючих.
– Центральну лікарню планового лікування пропонується створити на базі другої міської лікарні. Тут буде сконцентрована вся планова медична допомога. В принципі, ця лікарня на сьогоднішній день такою і є. А створення умов і встановлення ангиографа розширить ці можливості, – вважає начальник міського відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук.
Окрім того, на базі лікарні швидкої допомоги буде створена лікарня інтенсивного лікування. А третя лікарня буде працювати в режимі лікарні відновного лікування в межах діючих там сьогодні відділень. Про це головний медик Тернополя повідомив, звітуючи про підсумки роботи галузі за 9 місяців цього року. А на прикладі сусіднього Луцька проінформував і про подальші плани.
– Статистично це місто приблизно таке саме як у нас, але там існує усього лише одна лікарня. На 250 ліжок менше, ніж в Тернополі, на понад 600 менше штатних посад медичних працівників. Тому бюджет, який доведений до нас на наступний рік на виконання делегованих державою повноважень, дають нам підстави розробляти плани реорганізації і оптимізації тих ресурсів, які сьогодні існують. Дуже велике задоволення для міської медицини надавати одну і ту ж допомогу в різних закладах. Тому будемо шукати ту оптимальну модель функціонування охорони здоров’я в місті за ті кошти, які нам виділені, – зазначив Ростислав Левчук.
На уточнююче запитання, чи це означає, що відбудеться масове скорочення лікарів, замість начальника відділу охорони здоров’я відповів заступник міського голови Леонід Бицюра. Чиновник наголосив, що це дуже болюче питання. І аналогічне можна задавати і по освіті. Однак запевнив, що міський голова і депутатський корпус налаштовані на збереження існуючої мережі, яка на даний момент забезпечує повноцінне надання медичних і освітніх послуг. Але.
– В умовах кризи ми повинні працювати над підняттям якості надання таких послуг в разі збереження мережі. І також над ефективністю витрачання коштів. Всі резерви, які можна залучити, ми будемо залучати. Тому йде активна робота із різноманітними фондами, – повідомив заступник мера.
До слова, сьогодні мережа лікувальних закладів налічує 7 закладів охорони здоров’я. У місті розгорнуто 1120 стаціонарних ліжок і 190 ліжок денного стаціонару. В медичній галузі працює 4100 осіб персоналу, з яких 970 лікарі. Цього року медикам дісталося фінансування у сумі 107,7 мільйонів гривень. А це на 8,8 мільйонів гривень менше від потреби.
Нагадаємо, раніше у ЗМІ була оприлюднена інформація про те, що освітян та медиків Тернопільщини змушують іти у неоплачуані відпустки. Проте місцеві чиновники її спростовували.