Новий продукт харчування розробив студент Тернопільського національного технічного Університету Максим Щолоков. Його мультиягідний джем, придуманий спільно з іноземним студентом, зайняв перше місце у конкурсі «Розробка нових продуктів харчування».

Цей конкурс оголосив Кедайняйський консервний завод, що у Литві. Сам же конкурс проходив у Каунаському технологічному університеті, де Максим Щолоков навчався упродовж семестру в рамках програми «Еразмус+». У тернопільському вузі хлопець навчається на п’ятому курсі на кафедрі обладнання харчових технологій.

Участь у зазначеному конкурс, як повідомляють на сайті ТНТУ, брали студенти Каунаського технологічного університету та студенти з інших країн, які навчаються у цьому виші. Відбувався він у декілька етапів. Спочатку відібрали ідеї щодо нових продуктів харчування, потім створювали їхні прототипи. Зразки продуктів оцінювали закритим тестуванням. На першому етапі конкурсу взяли участь 9 груп і 25 продуктів. У результаті з них відібрали лише чотири.

Учасникам конкурсу необхідно було не тільки розробити новий продукт, а й відповідно його подати. Оцінювало роботу компетентне журі. Серед іншого треба було розробити карту процесів, поживну цінність продукту, логотип, рекламу, методологію оцінки продукту, вказати його переваги, термін придатності, межі фізичних та сенсорних властивостей, знайти його нішу в супермаркеті, а також відповісти на поставлені запитання і тим самим переконати всіх, що обраний продукт є найкращим.

За результатами конкурсу «Розробка нових продуктів харчування» третє місце зайняв вегетаріанський майонез з насінням конопель, друге місце — гарбузовий суп, а перше — мультиягідний джем, співавтором якого є Максим Щолоков.

Ольга Трач

Фото із сайту ТНТУ