Учень школи №21 Роман Башуцький розробив фінансову структуру шкільного банку «Бонус+». Завдяки ньому діти збирають кошти на благодійність, пише «20 хвилин».

– Я не уявляю себе в якійсь іншій сфері діяльності, окрім економіки, – стверджує Роман Башуцький. – Як говорив мудрий Сковорода, у кожної людина повинна бути «сродна» праця. Я щасливий, бо вона в мене є.

Захоплення економікою у школяра – із п’ятого класу. Тоді, власне, і почав вивчати цей предмет. Любов до науки прививала вчителька Любов Яремчук. За його словами, вона настільки неординарно подавала матеріал, що не зацікавитися – просто неможливо. А ще Роман припускає, що математичний склад розуму йому передався від батьків. Мама хлопця викладає в економічному університеті вищу математику, а тато – податкову систему України.

Роман Башуцький постійно бере участь в олімпіадах з економіки. Готуючись, освоїв університетський курс з мікро- та макроекономіки. А перемоги на міських етапах олімпіад подарували йому квиток в Малу Академію Наук.

Беручи участь у благодійному проекті, учень розробив для школи фінансову структуру банку “Бонус+” та валюту Boss. Разом з іншими хлопцями та дівчатами збирав кошти на благодійність.

Щоб перевірити свій економічний потенціал, Роман робив невеликі інвестиції під 30% річних у розвиток деяких тернопільських підприємств. Дохід, як сказав, поміняв на іноземну валюту та поклав у банк.

Школяр читає багато спеціальної літератури. Йому до вподоби банківська таємниця Швейцарії та відношення макроекономіки США. Але й в Україні він вбачає прогресивний розвиток економіки. Цьогоріч він захищатиме наукову роботу на тему «Стимулювання підприємницької діяльності за допомогою податкової політики». На думку хлопця, Україна може примножити надходження до бюджету, якщо створить максимально сприятливі умови для розвитку підприємництва.