Надію на мирний перехід парафій Тернопільської єпархії УПЦ МП разом зі своїм архієреєм до помісної православної церкви дали опубліковані фото архівних документів.

На віднайденому документі під назвою «Звернення єпископату Української православної церкви до Святійшого Патріарха Московського і всія Русі Алексія І, Священному синоду та всім єпископам Російської православної церкви», датованому січнем 1992 року, очільник Тернопільської єпархії УПЦ МП митрополит Сергій (Генсицький) поставив свій підпис під проханням про автокефалію – повну канонічну самостійність Української православної церкви від Москви. Документи опублікувало Еспресо.

Нагадаємо, що у ці дні, 9-11 жовтня, проходить засідання священного синоду Константинопольської православної церкви, за результатами якого український народ може отримати власну автокефальну канонічну православну церкву. Відповідне звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо цього питання у квітні підписали представники єпископату УПЦ КП та УАПЦ, а також 10 архієреїв УПЦ МП. Імена останніх, зі зрозумілих причин, поки ніде не публікуються. Втім, зважаючи на стремління митрополита Тернопільського Сергія до автокефальної церкви ще при зародженні незалежної України у 1992 році, є надія на його підтримку помісної церкви і тепер, особливо у час російської військової агресії.