Антимонопольний комітет України видав дозвіл компанії “Терра фуд” Станіслава Войтовича на придбання ТОВ “Доброслав-Тернопіль”(колишній Тернопільський м’ясокомбінат). Угода за даними  тижневика “Коментарі” ще не завершена.

За інформацією видання, продавцями є російські підприємці Володимир Ромашов і Григорій Табаков. Войтович є засновником і власником групи агрокомпанії “Терра Фуд”, що включає такі підприємства, як Білоцерківський молочний комбінат, Тульчинський маслосирзавод, Крижопільський сирзавод та інші. В м’ясній індустрії “Терра фуд” використовує торгову марку “Тульчин”.

Нагадаємо, що в радянські часи Тернопільський м’ясокомбінат входив до трійки найбільших в Україні. В 90-ті роки на підприємство прийшли так звані російські інвестори, чия стратегія експорту в Росію “тушок” відправила  “під ніж” продуктивне поголів’я ВРХ в Тернопільській та сусідній областях. Відмовившись від масового виробництва ковбасних виробів, підприємство занепало. Перші російські власники контрольного пакету перепродали його іншим росіянам, які були менш успішними. Колись комбінат-гігант перетворився у колоса  на глиняних ногах. Кредити, кількаразове “кидалово” заготовачів, борги перед працівниками стали повсякденною справою комбінату.

“Терра фуд” прийшов на комбінат ще в кінці 2008 року. Його очолила представниця холдингу Людимила Федченко. Очевидно, впродовж двох наступних років новий менеджмент розплутував юридичні та майнові колізії попередніх власників, адже майно комбінату перебувало у заставі проблемного “Надра-банку”, а поточні заборгованості перед бюджетом і працівниками не дозволяли розпочати діяльність без попередніх обтяжень.

Крім того, не виключено, що “тульчинці” придбали тернопільське підприємство, щоб позбутися конкурента на ринку. На момент початку переговорів торгова марка “Доброслав” мала конкурентну перевагу над продукцією “Тульчин-м’ясо”. Сподіваємося, що ці припущення не підтвердяться і після завершення угоди Тернопільський м’ясокомбінат відновить свої потужності і традиції.