Літописом української повстанської армії поповнився Тернопільський музей репресованих та політв’язнів. Тридцять вісім томів книги музею презентував тернополянин Петро Лисий. Такий дорогий подарунок музей отримав чи не вперше, повідомляє TV-4.

Батьки Петра Лисого колекцію книг про УПА збирали півжиття. Батько перед смертю взяв з сина обіцянку – знайти книгам гідне застосування.

– Півтора року тому його не стало. Він завжди мене просив, раз я не маю можливості ті книжки зберігати і це наукова література, яку потрібно використовувати десь в музеях для навчання майбутніх поколінь. Я йому пообіцяв, що я книжкам знайду таке місце, де вони будуть потрібні, і їх туди передам, – розповів Петро Лисий.

Для Тернопільського музею політв’язнів та репресованих літопис став справжньою знахідкою. До сьогодні тут була лише єдина книга про діяльність УПА, тепер їх тридцять дев’ять.

– Це великий дарунок, це щедрий дарунок і хотілося б закликати всіх людей доброї волі, всіх, кого болить питання нашої історії, яка дуже багата на подвиги, тому що завжди кажуть про українців, що ми весь час тільки плачемо. Прочитавши цю історію УПА, молоді люди можуть дізнатися, що не тільки плачі були в Україні, а були героїчні люди. Те, що ми є нащадками славних воїнів УПА і можемо тим гордитися, – зазначив старший науковий співробітник Тернопільського музею репресованих та політв’язнів Орест Савка.

Останнім часом музей поповнився Національною книгою пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні у двадцяти томах, подарованою екс-губернатором Тернопільщини Михайлом Цимбалюком. А літопис УПА, подарований Петром Лисим, вже займає у музеї почесне місце.