Напередодні опалювального сезону  не зайве ще раз нагадати правила безпечного використання газу в побут. Ми публікуємо інформацію з сайту МНС

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім’ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.
Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах при¬міщень.
Природний газ і зріджений не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, їх одорують, тобто додають домішки, у результати чого з’являється запах гнилої капусти.
Запам’ятайте, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і при порушенні правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.
Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовим газовим устаткуванням.
Запам’ятайте основні вимоги для попередження пожежі при експлуатації газового обладнання
• Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає над¬ходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасили полум’я.
• Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
• Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.
• Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.
Способи виявлення витікання газу
На поверхні мильної води, якою обробляють трубу, на місці протікання газ виривається зі свистом.
Характерний запах, який виділяє газ, стає сильнішим поблизу місця протікання. Ніколи не шукайте місце протікання газу за допомогою відкритого полум’я.
Якщо на випадок ви відчули характерний запах в приміщенні необхідно:

1. Уникати всіляких дій, які можуть викликати іскру.
2. Закрутити крани перед газовими приладами та на приладах, при газобалонному устаткуванні закрити вентиль на балоні та крани на плиті.
3. Відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення.
4. Не допускати в приміщенні відкритого вогню, не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення, щоб запобігти утворенню іскри, що можуть призвести до загорання газу та вибуху.

Серед причин виникнення аварійних ситуацій: самовільне втручання абонентів у систему газопостачання, конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції, порушення абонентами правил безпечного поводження з газовими приладами, несправність систем димовідведення та вентиляції, несвоєчасне обслуговування газового обладнання та ін.