Чин Архієрейської хіротонії владики Дмитра (Григорака), правлячого єпископа Бучацької єпархії Української Греко-Католицької Церкви відбувся 18 вересня 2011 року в Катедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла м. Чортків.

.

Святителями стали Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. владика Василь (Семенюк), правлячий єпископ Тернопільсько-Зборівської єпархії, та владика Софрон (Мудрий), єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії.

Участь Архієрейській Літургії, з нагоди цієї події взяв голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян, – повідомили у прес-службі ОДА. Він привітав владику Дмитра з поставленням його на єпископську кафедру та вручив пам’ятний дарунок – митру.

«Сьогодні у нас велике свято. Ми бачимо, як над містом Чортків небо відкрилося, і ми всі разом пережили особливий момент зшестя Святого Духа у Катедральному соборі. Сьогодні вся Христова Церква тішиться. Особливо радіє наша Українська Церква, а особливо радується Бучацька єпархія, яка так довго чекала на цей день, на цю хвилину, коли Господь покличе, освятить і пошле нашим вірним, нашим синам і донькам їхнього душпастиря, їхнього єпископа», – сказав, звертаючись до вірних, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Своє подячне слово до учасників хіротонії виголосив і новопоставлений архієрей. У ньому владика Дмитро подякував усім, хто формував його як людину, монаха і єпископа. По завершенні Літургії єпископ Бучацький благословив усіх учасників торжества.

Довідка

23 липня 2011 року оприлюднено повідомлення, що Папа Римський Венедикт ХVІ дав свою згоду на канононічний вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який прийняв рішення призначити високопреподобного о. Дмитра Григорака, Апостольського адміністратора Бучацької єпархії УГКЦ «ad nutum Sanctae Sedis» єпархом Бучацьким.

За даними Департаменту інформації УГКЦ, площа Бучацької єпархії становить 5466 кв. км. Згідно статистичних даних 2002 року, на території єпархії проживає 328 тис. греко-католиків. В 314 парафіях душпастирює 190 священиків, діє 3 чоловічих і 2 жіночих монастирі, в семінарії навчається 55 семінаристів.

Бучацька єпархія об’єднує 14 деканатів: деканат міста Чорткова, Борщівський, Бучацький, Гримайлівський, Гусятинський, Копичинецький, Заліщицький, Золотопотіцький, Коропецький, Мельниця-Подільський, Монастириський, Підгаєцький, Пробіжнянський, Товстеньський.

Владика Дмитро (Григорак) – народився 1 січня 1956 року в м. Івано-Франківську. Дияконські свячення отримав 21 вересня 1992 року, а священичі – 25 жовтня 1992 року.

Служив у монастирі йна парохії Христа Царя в м. Івано-Франківську, виконував обов’язки економа і духівника сестер-мироносиць, був настоятелем монастиря ЧСВВ в с. Погоня Тисминецького району, започаткував капеланське служіння в Івано-Франківській в’язниці, був духівником молодіжної молитовної групи, обслуговував парохії у Володимир-Волинську і Луцьку. До хыротонії – Апостольський Адміністратор Бучацької Єпархії УГКЦ.