27 березня усі актори світу, а разом з ними і мільйони глядачів відзначають Міжнародний день театру. Тернопільський академічний обласний драматичний театр імені Тараса Шевченка цього року до професійного свята підготував прем’єру, повідомляє телеканал TV-4.

Офіційно Міжнародний день театру почали відзначати у 1961 році. Встановив свято Міжнародний інститут театру. З року в рік у своє професійне свято тернопільські актори ставлять перед собою мету – приємно здивувати глядачів.

– Протягом багатьох років ми чергували – готували або театральний капусник, або концерт, або театралізований концерт. Цього року ми вирішили підійти до нашого професійного свята дуже професійно і тому режисер Жила пропонує присвятити Міжнародному дню театру прем’єру «Глитай, або ж павук» – каже директор Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Ігор Сачко.

П’єса поставлена за мотивами однойменної соціально-побутової драми Марка Кропивницького. Особливе місце тут відведено любовній тематиці, проте соціальна і психологічна перемагають. Твір змушує замислитись над нормами моралі та власним життям, є надзвичайно актуальним у наш час, переконаний Ігор Сачко.

– Появилися нові латифундисти, появляються нові олігархи, появляється каста багатих людей, черствих на душу, які розбещують суспільство, які живуть тільки за своїми правилами і в яких нічого людського немає – нема ніякого ідеалу в житті, ніякого стимулу і саме тому ця п’єса страшна за своєю актуальністю – і саме таку серйозну річ ми обрали до Дня театру, – каже Сачко.

Прем’єра вистави «Глитай, або павук» відбудеться 26, 27 та 30 березня на великій сцені Тернопільського академічного обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка.