У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в гендерному центрі відбулось чергове засідання жіночого клубу «Гармонія». Окрім безробітних жінок, у клубі зібралися й соціальні партнери служби зайнятості та успішні бізнес-леді, аби обговорити тему: «Жінка, безробіття і бізнес».
.
Учасники заходу ознайомились із законодавством України, що гарантує рівні права чоловіка та жінки на ринку праці, соціальними послугами служби зайнятості жінкам, зокрема, можливостями професійної підготовки та сприянням у відкритті власної справи.
– Розбудовуючи демократичну правову державу, Україна на конституційному рівні проголосила принципи рівноправності жінки й чоловіка і розробляє на їх основі відповідне законодавство, яке має забезпечувати рівні права і можливості людям обох статей відповідно до основних прав та свобод людини. Зокрема, в таких питаннях, як працевлаштування, прийняття на роботу, оплата праці, режим робочого часу і відпочинку, звільнення тощо, – зазначила заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Галина Приступа.
Головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних ТМРЦЗ Інна Лісовська зауважила, що весь спектр послуг служби зайнятості спрямований на допомогу не лише шукачам роботи, а й роботодавцям, які шукають працівників. Представники підприємств, організацій, установ, приватні підприємці можуть підібрати необхідний персонал і за допомогою програмно-апаратних терміналів для роботодавців, і замовивши міні-ярмарок вакансій, і взявши участь у кваліфікаційних іспитах безробітних, які проходили профпідготовку за направленнями служби зайнятості. Фахівці центру зайнятості організовують співбесіди з кандидатами на вільні робочі місця, консультують з різних питань добору персоналу тощо. Саме завдяки тісній співпраці зацікавлених сторін, працюючи над однією метою, можна досягнути успіху у подоланні жіночого безробіття.
Одним із ефективних напрямків діяльності центру зайнятості у працевлаштуванні безробітних жінок є сприяння їм у відкритті власної справи: різноманітні семінари, курси підвищення кваліфікації з основ малого підприємництва, виплата одноразово допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, індивідуальні консультації. Так, у 2011 році уже 20 безробітних тернополянок та мешканок Тернопільського району скористалися можливістю відкрити бізнес для створення робочих місць не лише для себе, а й нерідко для своїх сімей.
На засідання також були запрошені успішні бізнес-леді. Вони поділились з присутніми своїми думками щодо місця жінки на ринку праці, власним досвідом пошуку роботи, дали поради тим, хто планує відкрити власну справу. У кожної з них своя історія досягнення успіху.
Як зазначила Ольга Гондз, керівник салону-перукарні “Круїз краси”, до того, що має зараз власну перукарню вона йшла довго. «Це мета мого життя. Проте на цьому зупинятись не збираюся. Займаюся самоосвітою, удосконалюю професійну майстерність… З кожним досягненням запланованого з’являються інші цікаві ідеї», – сказала пані Ольга.
– Нашим жінкам не вистачає впевненості у собі, і над цим також необхідно працювати, – зауважила Лариса Васильєва, провідний спеціаліст Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Людмила Герій, керівник відділу PR, маркетингу та реклами видавничо-інформаційного дому “Діана Плюс”, підтримала попередню думку, додавши: «Будьте впевнені у собі, і лише тоді ви переконаєте когось, зокрема, роботодавця, що саме ви йому потрібні як працівник».
Наймолодша учасниця засідання приватний підприємець Анастасія Шимчук розповіла про свої досягнення у бізнесі. Зовсім недавно вона закінчила виш, проте, уже чітко знає чого прагне. І радить усім починати будувати кар’єрні сходинки ще з навчального закладу, поєднуючи навчання та трудову або громадську діяльність.
З уст успішного психолога Любові Медведь з Тернопільської громадської організації “Центр духовної та психологічної підтримки “Джерела” прозвучали професійні поради жінкам-учасницям.
Оксана Шлюсар, тренер Тернопільського міського жіночого клубу “Відродження нації”, звернула увагу прекрасної статі на те, щоб були активними, виважено обирали місця праці, не боялися змінювати власне життя, адже робота має приносити душевне задоволення і ніколи не повинна бути тягарем.
Найбільш яскравим прикладом у плані подолання стереотипів щодо віку жінок виявилась Ольга Бородіна, директор ТОВ ательє мод «Люкс ЛТД». За її словами, вік не є перешкодою у кар’єрі, адже свою теперішню посаду здобула вже у пенсійному віці. На сьогоднішній день вона активно працює та професійно підбирає кадри для свого колективу.
Під час засідання жінки дискутували на теми: «Що таке «гарне місце праці»?», «Як на співбесіді переконати роботодавця, що саме ви є потрібним працівником?», «Жінка і власна справа», «Як досягнути вершин кар’єрного росту?», «Чи заважає сім’я здійсненню професійних мрій?» тощо.
На завершення заходу усі присутні погодились з тим, що кожна людина є ковалем свого щастя та успіху. Потрібно завжди рухатися вперед, не боятися робити рішучих вчинків, сприймати перешкоди, як своєрідні загартовування та спонуки до дії, прислухатися до корисних порад та прагнути до професіоналізму.