«Сучасна українська родина модернізується чи знаходиться у кризовому стані?», «Чи заводимо ми дітей усвідомлено?», «Чи рівноцінно виховуємо хлопчиків та дівчаток?» та «Як створити благополучну сім’ю?».

Усі ці та інші питання гендерної проблематики українського суспільства обговорювали на міжнародній науково-практичній конференції «Гендерна освіта – ресурс розвитку паритетної демократії».

Близько 300 науковців, викладачів та психологів – і не лише з України, а й з Німеччини, Америки, Польщі, Білорусі, Литви та Росії – навчали тернопільських студентів правильно будувати родинні стосунки, повідомляє телеканал ІНТБ.

– Сучасна українська родина трансформується, приймає нову форму – більш паритетну, більш галітарну, тобто таку форму, в якій родинні стосунки спрямовані на саморозвиток, – розповіла викладач кафедри психології Луганського Національного Університету ім. Т. Шевченка Наталія Власова.

Підбили організатори конференції і підсумки студентського конкурсу гендерних досліджень, на який було представлено 85 робіт. Матеріали цих досліджень увійдуть до методичних посібників. Один з координаторів конференції Оксана Кікінеджі каже, що подібні заходи необхідні для сучасної молоді, оскільки українська сім’я і до сьогодні живе за старими канонами.

– Вважається, що наше життя – це суцільні стереотипи і суцільний гендерний стереотип неусвідомлених установок. Ми таким чином диференціюємо дітей. Хлопчиків та дівчаток ми не виховуємо в якійсь гармонійній взаємодії. Ми вважаємо, що вони є різні. Але питання стоїть так: вони є різні біологічно чи по вихованню, але це є рівноцінні для суспільства особистості, – каже директор науково-дослідного гендерного освітнього центру НАПНУ ТНПУ ім. В. Гнатюка Оксана Кікінежді.

Як правильно будувати родину, науковці навчали не лише студентів – з азами сімейних стосунків вони познайомили і школярів.