Війна – не мир. І чимало добровольців, що зараз воюють на Сході країни, перед тим, як вирушити в зону АТО навіть не вміли тримати у руках зброї. Тому на всяк випадок студентів педагогічного вишу навчали, як поводити себе на війні.

Уже більш, як півроку в педагогічному університеті діє військово-патріотичний клуб. Його організатор Володимир Броцлавський каже, ще донедавна ніхто і подумати не міг, що в Україні буде війна. Та сидіти, склавши руки, не вихід. Воювати теж треба уміти. Тому для студентів педагогічного вишу зорганізувати своєрідний вишкіл.

«Якщо подивитися на такий аспект підготовки як допризовна підготовка молодді, тобто мінімальні базові знання, які потрібні для служби в армії і здатності воювати, вони були не востребовані. І допризовна підготовка в школах як така була знищена повністю. Воювати потрібно вміти, потрібно цьому вчитися, тому що лише людина, яка вміє воювати, вона має шанси залишитися після бою живою, здоровою», – каже організатор військово-патріотичного клубу «Патріот», викладач ТНПУ Володимир Броцлавський.

Аби навчити студентів, як збирати і розбирати автомат, надавати долікарську допомогу, та й, взагалі, як поводити себе в умовах війни, на вишкіл запросили компетентних у цій справі людей.

«З метою навчання студентів основам військової справи, поводженню з вогнепальною зброєю, штатною, яка зараз використовується в конфлікті в цій війні, основи тактичної медицини наші спеціалісти будуть показувати», – зазначає організатор патріотично-військового вишколу «Захисти свій дім» Микола Більчук.

Як правильно надати долікарську допомогу, молодь навчала ще також студентка медичного вишу Ірина Токарчук. Дівчина кілька місяців перебувала на Сході і знає, які поранення найчастіше бувають у військових.

«Звичайно, вогнепальні, осколкові поранення, переважно це комбіновані травми. Спеціалістів – ні, а медикаменти забезпечені досить непогано», – розповіла член ГО «Білі берети» Ірина Токарчук.

Аби навчитись воювати, на вишкіл прийшов колишній студент і вже працівник педагогічного університету Ярослав. Хлопець каже, зброю у руках він тримає вперше.

«Ви бачите, яка ситуація в країні. І кожен повинен захищати свій дім і свою країну. Тому кожен повинен вміти працювати зі зброєю», – каже випускник історичного факультету, працівник студентського профкому Ярослав.

Такі вишколи, кажуть організатори, для студентів готові проводити систематично.

Джерело: ІНТБ