Львівська обласна рада звернулась до президента України, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України, Міністерства закордонних справ України та голови Світового конгресу українців із проханням захистити українця Івана Дем’янюка, якого засудили в Німеччині.

.

Як повідомляє Gazeta.ua з посиланням на прес-службу ВО “Свобода”, звернення було ухвалено 24 травня на сесії Львівської обласної ради з ініціативи депутата від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Михайла Барбари. Депутати також просять Івано-Франківську, Тернопільську та інші обласні ради підтримати ініціативу Львівської облради.

У зверненні, зокрема, йдеться про те, що понад 35 років триває політичне переслідування українця за походженням, колишнього громадянина США, а нині апатрида Івана Дем’янюка, “якому перманентно висувають безпідставне звинувачення у причетності до знищення євреїв у гітлерівських концтаборах”.

Депутати Львівської обласної ради вважають, що обвинувальний вирок для Дем’янюка є дискредитацією українців в очах світової громадськості, перекладенням провини за воєнні злочини на Україну, котра найбільше потерпіла під час Другої світової війни.

“Адже посвідчення охоронця нацистського концтабору як головний аргумент проти Дем’янюка – виявилося фальшивим (за публікацією авторитетного американського видання “Ассошіейтед Прес” від 12.04.2011 р. на підставі розсекреченої доповіді ФБР, про що у США знали ще 25 років тому)”, – говориться у документі.

“Звертаємося до президента України, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України, Міністерства закордонних справ України та голови Світового конгресу українців із проханням вжити невідкладних заходів правового захисту, у тому числі шляхом врегулювання дипломатичними каналами, для звільнення І. Дем’янюка”, – заявили львівські депутати.

Ззаначимо, 12 травня суд Мюнхена засудив Дем’янюка до п’яти років тюремного ув’язнення, визнавши його винним у співучасті в масових розправах над в’язнями нацистського концтабору Собібор у Польщі. Дем’янюк звинувачується у пособництві у вбивстві понад 28 тисяч євреїв.

Однак у зв’язку з похилим віком підсудного, якому 91 рік, суд дозволив йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі на рішення суду, яке ще не набуло чинності.

Нині він перебуває у будинку для людей похилого віку в курортному місті Бад-Файнбах в німецьких Альпах.