алкоголізм наркоманія лікування ТернопільЗалежним від алкоголю, наркотиків, тютюнопаління, азартних ігор та інших небезпечних пристрастей тепер хочуть допомагати і благодійники.

Наразі допомогу в позбавленні від залежностей пропонують у медичних закладах. Діє у місті також група анонімних алкоголіків, закликають до тверезості священики. Утім, благодійно-християнський центр “Відновлення особистості” вважає, що також може допомогти залежним. Він розпочав свою роботу у нашому місті за підтримки міжнародного благодійного фонду Наталії Потопаєвої.

“Лікуватимуть” без пігулок

Працювати центр планує і з самими залежними, і з їхніми родинами. Також заклад обіцяє співпрацювати з медичними закладами. Лікарів серед працівників центру немає, із залежними працюватиме психолог. Але головне, як наголошують координатори організації, – можливість безкоштовної тривалої реабілітації.

– Хто матиме можливість заплатити – добре, не має – не проблема. Без допомоги не залишиться ніхто, – запевняє керівник регіонального відділення міжнародного благодійного фонду Наталії Потопаєвої Ігор Таловов. – Основне – повернути людині віру в людські та духовні цінності, в інших та в себе.

Хоча на словах це звучить доволі просто, та позбавити людину залежності й навчити її жити правильно – одне з найважчих завдань, каже пан Таловов.

– Ми пропонуємо допомогу безмедикаментозними методами, – наголошує співрозмовник. – В її основі – віра в Бога, людей, краще майбутнє. Амбулаторну реабілітацію тривалістю до трьох годин щодня, пропонуватимемо людям із нескладними формами залежності. А за межами міста хочемо облаштувати стаціонарні центри, призначені для тих, хто має важчі розлади. Там буде повна ізоляція людини від світу і її середовища. Працювати із залежним у таких випадках доводиться близько року.

Аби повернутися до нормального життя, іноді потрібні кардинальні методи, додає пан Таловов.

– Іноді з людиною треба повестися, як із собакою, – каже він. – Вигнати її з дому. Вказати на нікчемність і непотрібність. Це жорстоко, але дієво. Коли людина бачить, що нікому вона не потрібна і йти їй нікуди – тоді вона готова до змін.

Засновник фонду – “Посольство Боже”

Зауважимо, що фонд Наталії Потопаєвої журналісти загальноукраїнських ЗМІ, зокрема ТСН, пов’язують із церквою “Посольство Боже”. Цю протестантську організацію заснував пастор Сандей Аделаджа. Зараз його звинувачують у шахрайстві та фінансових аферах. Сандею заборонили залишати країну до завершення слідства.

Наталія Потопаєва, як повідомляє на своєму сайті ТСН, – президент фонду та одна із пасторів “Посольства”.

У листопаді минулого року, як повідомляла служба ТСН, у Сімферополі представники реабілітаційного центру для наркоманів, заснованого фондом Наталії Потопаєвої, намагалися прорватися до наркологічного диспансеру, аби переконувати хворих відмовитися від замісної терапії -– вживання медпрепаратів при лікуванні від наркозалежності.

Ігор Таловов підтвердив, що фонд в свій час був створений “Посольством божим”. Проте запевнив, що негативно ставитись через це до роботи центрів не потрібно.

– Людина не повинна займати позицію судді, – каже пан Таловов. – Потрібно дивитись на результати роботи, а це врятовані люди. Центри по всій країні і на Тернопільщині також, працюють лише для того, аби допомагати – ось і вся правда.

Коментар

Юрій Шугалей, головний лікар Тернопільського обласного наркологічного диспансеру:

– Молитва – це добре. І праця – добре, але цих двох елементів недостатньо для повноцінної допомоги алкозалежним чи наркозалежним людям. Має бути чітка система, методика допомоги, кваліфікований персонал, у тому числі й медичний. Не може так бути, що я захотів лікувати – і лікую, не маючи ані достатніх знань, ані відповідних можливостей. Адже йдеться про здоров’я, а іноді – й життя людини. Ми співпрацюємо з багатьма фондами та організаціями, які допомагають залежним людям. Проте в них є чітка прийнятна методика і кваліфікований персонал. А про цей фонд та центр я не чув. Тому категорично стверджувати про користь чи шкоду від їхньої роботи не можу. Але хочу порадити тернополянам у подібних випадках зважати на те, до кого вони йдуть по допомогу. Перш ніж на щось погоджуватися, обов’язково ознайомтеся ближче з роботою тієї організації.

Андрій Шкула, «20 хвилин»